unikátní range rover evoque z rumunska | Aktuality | autoweek.cz

Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska

Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska

29.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Teprve druhá limitovaná série za 40 let existence značky Range Rover vznikla v Rumunsku ve spojení s magazínem Caesar. S pouhými devíti kusy se jedná o nejexkluzivnější limitovanou sérii této značky vůbec.

Rumunsko je zemí paradoxů. Na jedné straně je zde obrovská chudoba, rozpadající se domy ve vesnicích a na ulicích měst žebrající děti a invalidé. Na druhé straně jsou na ulicích exkluzivní auta, noblesní vily a prodejny toho nejluxusnějšího zboží. Zatímco pro mnohé je životní nutností udržovat při životě stařičkou Dacii, jiní nad luxusními časopisy rozjímají o tom, za co utratit své peníze.

Magazín Caesar se chlubí tím, že byl prvním luxusním časopisem ve východní Evropě. Pravdou je, že podobných exkluzivit na východu Evropy mnoho nenajdeme. Jedno prvenství mu rozhodně nelze upřít. Stal se inspiraci pro vznik velmi speciální limitované edici Range Roveru Evoque. Je to teprve druhá limitovaná edice modelu Evoque po spolupráci s bývalou zpěvačkou, nyní módní návrhářkou a britskou celebritou Victorií Beckhamovou. Její limitovaná série čítala 200 kusů. V porovnání s tím je Evoque Caesar skutečnou exkluzivitou s pouhými devíti kusy.
Po legendární spolupráci s módním magazínem Vogue je Caesar rovněž teprve druhým mediálním partnerstvím značky Range Rover v její více než 40leté historii.
Ředitel značky Land Rover John Edwards k tomuto projektu řekl: "Jsme pevně přesvědčeni, že spojení mezi Range Roverem Evoque a magazínem Caesar může dále posílit postavení naší značky a tato limitovaná edice pomůže v naplňování našeho cíle oslovovat prémiové zákazníky. Při pohledu na postavení značky Land Rover v Rumunsku se zaměřujeme na potvrzení vynikajícího úspěchu a dalšího růstu v rámci luxusního segmentu. Do budoucna chceme naši pozici dále upevňovat. Na základě znalostí našeho týmu designérů společně s projektovým rumunským týmem podle jejich návrhů uvádíme tento jedinečný Range Rover Evoque - Caesar Limited Edition. Jsme přesvědčeni, že tato speciální verze může naplnit nejvyšší očekávání každého znalce v rámci této vybrané společnosti."
Z devíti kusů jsou pouze dva s karoserií kupé. Vycházejí z verze Dynamique poháněné šestiválcovým turbodieselem SD4, zatímco ostatní jsou vybaveny zážehovým čtyřválcem Si4.

Po stránce vnějšího vzhledu byl ve spolupráci mezi designéry Range Roveru a týmem Caesar zvolen speciální lak Barolo Black, který je černý, ale ve slunečním světle se mění v tmavě červený. Celokožený interiér je kombinací obdobné tmavě červené barvy s bílou. Celek doplňují matné hliníkové dekory.
Každý z devíti vozů charakterizuje kombinace tři prvků presonalizace. Opěrky hlavy jsou ozdobeny vyraženými písmeny AE, symbolizujícími logo Caesar. K tomu se připojuje plaketa s číslem každého kusu umístěná diskrétně na pravé straně přístrojové desky a na zadní straně v dolní části dveří zavazadlového prostoru je logo Caesar.
"Jakékoli srovnání s Evoque by Victoria Beckham je pro nás ctí. Ale zatímco pro Victorii jsou červené a zlaté akcenty klíčovými vizuálními efekty, u našeho Evoque chromatická barva vyjadřuje principy Caesara. Evoque Caesar byl koncipován se zaměřením na inteligentní luxusní obsah s volbou nejlepších technických detailů včetně nejlepšího systému pérování Magnaride, nejkvalitnějšího audio systému i nejnovější navigace," vysvětlil zakladatel magazínu Caesar a předseda jeho redakční rady Dan Vardie.
Časopis Caesar se proslavil už třemi limitovanými sériemi luxusních švýcarských hodinek. S Romainem Jeromem a jeho řadou Titanic to bylo sedm kusů Moon Dust ADN Caesar, používajících skutečného měsíčního prachu a slitiny z Apolla XI. S firmou Hublot vzniklo 132 kusů série Nastie Bang, věnované tenisové legendě Iliemu Nastasemu. Vloni v rámci unikátní spolupráce s Girard Perregaux přibylo osm kusů pánských a čtyři kusy dámské ze série ww.tc Mondo Exploris.

Range Rover Evoque Caesar Limited Edition byl představen v exkluzivní bukurešťské prodejně oficiálního dovozce automobily Jaguar Land Rover v Rumunsku, společnosti Premium Car patřící do skupiny Tiriac Auto další tenisové legendy Iona Tiriaca. Range Rover Evoque Caesar Limited Edition přijde na 70 000 eur.

  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska
  • Unikátní Range Rover Evoque z Rumunska