unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti | Aktuality | autoweek.cz

Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti

Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti

30.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na přehlídce nejmodernějších technologií Future Port Prague 2017, která proběhne 7. září v Pražské tržnici, bude jednou z nejvíce zastoupených sekcí mobilita. Představí se zde mnoho projektů a experimentálních vozidel známých i z našich stránek.

Představte si, jak budete jezdit do práce za pár let. Auto se samo řídí, na delší vzdálenosti se přenese vzduchem, a to samozřejmě s minimální zátěží na životní prostředí. Tato budoucnost, je možná blíž, než si myslíte. Závod o vývoj dostupných elektrických aut a rychle postupující vývoj vozidel bez řidičů se už rozběhl naplno. Účastní se jej všechny významné světové automobilky a další fascinující projekty vznikají ve formě start-upů. Svět osobní a hromadné dopravy čeká revoluce. Nejodvážnější a nejzajímavější projekty budou jejich tvůrci prezentovat 7. září v Pražské tržnici na festivalu budoucnosti Future Port Prague.

Létající auto
Slovenský projekt Aeromobil představí Juraj Vaculík. Vysvětlí, jak se vyvíjí létající auto. Jeho prototyp AeroMobil 3.0 se představil v roce 2014 a předprodej po představení verze AeroMobil 4.0 již začal. V roce 2020 mají být dodány první vozy.
 
Jako možné dopravní alternativy si návštěvníci v pražské tržnici budou moci vyzkoušet plně autonomní minibus Navya Arma, řadu elektrokol od eKolo.cz či Rayvolt Bike nebo v ČR vyvíjený první elektricky poháněný longboard na světě s umělou inteligencí XTND Board.

Budoucnost v elektromobilitě, a to nejen ze zásuvky

Řidiči osobních vozů si na festivalu přijdou na své. Automobilka Tesla z Rakouska přiveze ukázat luxusní sedan Model S a SUV Model X. Vystoupí zde český designér Otto Fabri, který se v Tesle podílel na designu interiérů obou těchto vozů.
 
Škoda Auto na festivalu představí koncepty Vision S a poprvé u nás i Vision E z dílen. Ty doprovodí expozice laboratoře mladoboleslavské automobilky Škoda DigiLab.
 
Způsoby, jak se v současnosti elektromobily nabíjí, zase ukáže přehlídka od asociace AEMO.
 
Toyota předvede elektromobil Mirai, u něhož elektrickou energii dodávají palivové články využívající vodík.

Co si o budoucnosti myslí její tvůrci?

O mobilitě se bude i přednášet a diskutovat, a to jak na samotném festivalu, tak i na odborné konferenci, která jej bude provázet. Představí se zde vývojáři a členové konstrukčních týmů. Vidět a slyšet budou Bibop G. Grestal, generální ředitel revoluční firmy Hyperloop, která uvažuje o stavbě svého vysokorychlostního transportačního systému mezi Brnem a Budapeští, nebo Kenny Hawk, generální ředitel firmy Mojio, budující největší otevřenou platformu pro chytrá auta. Z tuzemských zástupců to budou již zmíněný designér Otto Fabri nebo Martin Hausenblas, spoluzakladatel firmy Liftago a vizionář, který se snaží proměnit Ústecký kraj v centrum autonomní dopravy a automobilového průmyslu vůbec, a řada dalších.
 

  • Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti
  • Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti
  • Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti
  • Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti
  • Unikátní světová přehlídka dopravy budoucnosti