úspěšná bezpečnostní akce sítě profiauto | Aktuality | autoweek.cz

Úspěšná bezpečnostní akce sítě ProfiAuto

Úspěšná bezpečnostní akce sítě ProfiAuto

13.12.2018 | | Aktuality

Společnost ProfiAuto zrekapitulovala letošní cyklus akcí PitStop. Bezplatné servisní prohlídky se konaly v 90 městech, zkontrolovalo se při nich 6500 vozidel a zapojilo se 360 autoservisů.
Už počtvrté polští, čeští a slovenští řidiči využili bezplatnou kontrolu komponent vozidel, které mají přímý vliv na bezpečnost cestujících. Novinkou ročníku 2018 byly lekce ve školách, které PitStopy doprovázely.
 
ProfiAuto pořádá pro motoristy PitStopy v několika desítkách měst ročně. Mobilní servisní tým se objevuje na veřejně dostupných místech, převážně na parkovištích obchodních center. Každý řidič, který do PitStopu zavítá, může počítat s odborným prověřením technického stavu auta, radou specialistů a sezónními suvenýry, např. kapalinou do ostřikovačů.
 
Během čtvrtého ročníku akce PitStop mechanici prováděli prohlídky nejdůležitějších systémů a podsystémů. Kontrolovali technický stav pneumatik, zavěšení, akumulátoru, osvětlení a stěračů. Zaměřovali se na kvalitu kabinového filtru, provozních kapalin, teplotu varu brzdové kapaliny, teplotu a kvalitu chladicí kapaliny.
 
Vybrané PitStopy doprovázely vzdělávací lekce na školách, během nichž odborníci ProfiAuto formou hry přibližovali nejmladším žákům tématiku široce chápané bezpečnosti jízdy, a v případě učilišť sdíleli praktické znalosti.
 
Pořadateli PitStopů v roce 2018 byli značka ProfiAuto, její lokální partneři a firmy ATE, Mann-Filter, Osram a Varta. Do akce se také zapojili mechanici z 360 ProfiAuto servisů.
 
Značka ProfiAuto sdružuje nezávislé autoservisy a prodejce náhradních dílů. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2016. V České republice, na Slovensku a v Polsku je do sítě zapojeno více než 240 obchodů a velkoobchodů a přes 1600 autoservisů
 
„Pravidelné prohlídky auta jsou opravdu důležité. I nepatrné závady mohou později vést ke komplikovaným a finančně nákladným opravám, kterým můžou řidiči díky nesystematickým kontrolám svých vozů předejít. Jde ale i o bezpečnost na silnicích. Chceme řidičům nabídnout možnost prevence a naučit je jak možným závadám předcházet,“ říká ředitel značky ProfiAuto pro ČR a SR Jindřich Krejčí.