úspěšné pololetí ivg | Aktuality | autoweek.cz

Úspěšné pololetí IVG

Úspěšné pololetí IVG

12.07.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Import Volkswagen Group  hlásí výtečné prodejní výsledky v prvním pololetí. Od srpna Import Volkswagen Group změní svůj název na Porsche Česká republika. Růst vykazuje i největší prodejce koncernu VW společnost Porsche Inter Auto CZ.

Společnost Import Volkswagen Group (IVG), součást skupiny Porsche Holding Salzburg, uzavřela první pololetí letošního roku s vynikajícími obchodními výsledky. Zákazníci během prvních šesti měsíců roku 2012 od prodejců převzali celkem 12 862 vozů značek Audi, Seat, Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy, což znamená meziroční nárůst o 3,2 %.

Počet nově registrovaných vozů vzrostl dokonce o celých 10 % na 13 368 vozů. Skvělá bilance se týká jak počtu vozů předaných zákazníkům, tak počtu nově registrovaných nových vozů.

„Důkazem kvality vozů všech našich značek je v současné tržní situaci také další zlepšení prodeje oproti loňskému roku. Vynikající obchodní výsledky odrážejí také naše dlouhodobé zaměření na vysokou úroveň poprodejních služeb, z níž pramení nadprůměrná spokojenost našich zákazníků. V současnosti realizujeme zásadní změny ve struktuře naší společnosti, včetně nových přístupů k podpoře dealerské sítě, abychom si i nadále udrželi výsadní postavení na českém trhu. Završením změn bude od počátku měsíce srpna změna názvu naší společnosti na Porsche Česká republika,“ uvedl Josef Roider, generální ředitel Import Volkswagen Group.

Společnost Import Volkswagen Group v roce 2011 potvrdila své postavení dlouhodobě největšího dovozce automobilů na českém trhu. Od 1. ledna 2012 je IVG součástí Porsche Holding Salzburg, který je nejúspěšnější evropskou obchodní skupinou v oblasti automobilů. Prodejní a servisní síť importérské skupiny IVG zahrnuje 106 servisních míst, 39 autorizovaných prodejců značky Volkswagen osobní vozy, 47 Volkswagen Užitkové vozy, 19 Audi a 25 Seat.

Prodej Porsche Inter Auto CZ v první polovině roku vykazuje růst

Společnost Porsche Inter Auto CZ v první polovině letošního roku registruje celkem 5357 prodaných nových vozidel. Prodej společnosti meziročně vzrostl o 3,2 %. Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů značek Volkswagen, Audi, Škoda a také výhradním dovozcem a prodejcem luxusních vozů Porsche a Bentley v České republice.

„Jsme rádi, že první polovina roku splnila naše očekávání a stala se pro nás dalším úspěšným krokem v dlouhodobé prodejní strategii, říká ředitelka komunikace společnosti Porsche Inter Auto CZ Anna Gruberová. „Nadále si udržujeme pozici lídra v prodeji nových vozů v České republice a taktéž máme nejvyšší podíl v segmentu luxusních vozů se značkami Porsche a Bentley. I v následujícím období očekáváme další navýšení prodejů,“ dodává Gruberová.

U jednotlivých značek za prvních šest měsíců roku 2012 společnost Porsche Inter Auto CZ prodala celkem 2296 vozů Škoda, 1632 osobních a 595 užitkových vozů Volkswagen a 694 vozů značky Audi. U luxusní značky Porsche registruje prodej 126 vozů a u prémiové značky Bentley celkem 14 prodaných vozů. V České republice prodala společnost celkem 1601 ojetých vozidel.