úspěšný start stc škoda | Aktuality | autoweek.cz

Úspěšný start STC Škoda

Úspěšný start STC Škoda

14.12.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Servisní tréninkové centrum Škoda patří k nejmodernějším vzdělávacím centrům v automobilovém průmyslu. V prvním roce provozu bylo proškoleno již téměř 7500 osob.

Rok, právě uplynulý od otevření nového Servisního tréninkového centra Škoda v Kosmonosech, má pro společnost Škoda Auto pozitivní výsledek. Během prvního roku provozu bylo proškoleno přes 7.500 zaměstnanců Škoda Auto, importérů a zaměstnanců obchodních a servisních partnerů značky Škoda z celého světa. To představuje téměř 11.500 odškolených tréninkových dnů.

Nové školicí centrum je klíčovou součástí probíhajícího rozvoje dovedností globální dealerské sítě Škoda. „Kompetentní a kvalifikovaní partneři jsou klíčovým faktorem v našem růstu v příštích letech,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva za prodej a marketing. „Růstová ofenzíva se také nazývá ofenzívou služeb. V rámci programu vzdělávacích aktivit školicího střediska nabízíme našim obchodníkům potřebné nástroje pro různé výzvy,“ dodává Eichhorn.

Servisní tréninkové centrum Škoda, ležící nedaleko hlavního sídla společnosti Škoda Auto, poskytuje technické a prodejní školení importérů a zaměstnanců obchodních a servisních partnerů značky z celého světa. Prostory Servisního tréninkového centra jsou též využívány k internímu školení zaměstnanců Škoda Auto. Stavba patří k nejmodernějším vzdělávacím centrům automobilového průmyslu a letos získala nominaci v soutěži „Stavba roku 2012“.

Výstavba nového centra trvala pouhých čtrnáct měsíců, společnost Škoda do ní investovala šest milionů eur. Strukturální fondy Evropské unie stavbu podpořily dalšími dvěma a půl miliony eur.

Na pěti podlažích se nacházejí různá vzdělávací zařízení včetně nejmodernější prezentační techniky. Budova celkově disponuje plochou o rozloze 7000 m2. Velký sál s nejmodernější audio a světelnou technikou a třemi točnami pro vozy, umožňuje velkorysé prezentace. Kromě školicích místností se v budově nachází prezentační sál s možností videokonferencí. V karosárně se provádí i další vzdělávání karosářů. Suterén částečně slouží k parkování tréninkových vozů a také jako sklad či technické zázemí budovy.