uta otevírá pobočku v čr | Aktuality | autoweek.cz

UTA otevírá pobočku v ČR

UTA otevírá pobočku v ČR

31.05.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) posiluje své mezinárodní zaměření otevřením nové pobočky v Praze, takže je péče o český trh díky vlastnímu prodeji přímo v místě ještě intenzivnější.
„Česká republika je díky své centrální poloze a silnému průmyslu důležitým rostoucím trhem s velkým potenciálem. Protože naši zákazníci očekávají ve všech zemích bohatou kompletní nabídku a servisní služby od jednoho poskytovatele, bylo nasnadě rozšířit naši nabídku péče i do České republiky,“ vysvětluje Gabriel Moulenes, oblastní manažer pro střední a východní Evropu, který je odpovědný za rozvoj obchodu společnosti UTA v této oblasti.
 
V České republice bylo v roce 2014 již 31 800 dopravních firem s více než 105 000 nákladních vozidel nad 3,5 t, z nichž podle studie Consultic více než 5700 přepravců využívalo palivové a servisní karty. Protože potřeby zákazníků nejsou uspokojeny výhradně palivem, nabízí společnost UTA také jednu z největších a nejkomplexnějších sítí mýtného v Evropě.
 
Podle Indexu logistické výkonnosti Světové banky patří Česko k nejatraktivnějším logistickým působištím na kontinentu a téměř třetina jeho zahraničního obchodu se odvíjí s Německem, které je tak nejvýznamnějším obchodním partnerem této země. V souladu s tím roste také množství zboží přepravovaného přes společné hranice. Kromě toho Česko usiluje o silnější geografickou diverzifikaci svého exportu posilováním na trzích mimo Evropskou unii, od čehož UTA očekává další internacionalizaci a nárůst tržních podílů.
 
Pomocí kartového systému UTA může více než 84 000 zákazníků po celé Evropě bezhotovostně tankovat, platit mýtné a využívat mnoho dalších služeb pro svou mobilitu: síť UTA zahrnuje přes 52 000 stanic ve 40 evropských zemích. V Česku společnost UTA momentálně disponuje 1200 akceptačními místy - z toho téměř 850 čerpacích stanic značek Slovnaft, OMV, Benzina, ČEPRO a mnohé nezávislé čerpací stanice.
 
UTA Česká republika nabízí kvalitní řešení, která je přizpůsobeno potřebám zákazníků bez ohledu na typ a velikost jejich vozového parku. Poskytuje nezávislost ve výběru poskytovatele paliv v síti více než 37 000 čerpacích stanic bez ohledu na značku. Klient dostává jen jednu fakturu za všechny služby splatnou v korunách nebo v eurech.
 
Služby UTA jsou určeny pro tři základní skupiny zákazníků:
- vozové parky pod 3,5 tuny
- vozové parky nad 3,5 tuny
- společnosti, které se zabývají přepravou osob
 
UTA přitom vidí velký potenciál ve spolupráci se silnými obchodními partnery Daimler a Edenred, kteří jsou oba se svými produkty v Česku úspěšní a fungují na trhu jako dodatečný prodejní kanál.
 
Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) je jedním z předních dodavatelů tankovacích a servisních karet v Evropě. K dalším službám patří mimo jiné odečítání mýtného, servisní služby, poruchové a odtahové služby i vracení DPH a spotřební daně z minerálních olejů. Společnost, kterou v roce 1963 založil Heinrich Eckstein, je z 51 % ve většinovém rodinném vlastnictví (zastoupeném rodinami Ecksteinových a van Dedemových), dalšími akcionáři jsou společnosti Edenred SA (34 %) a Daimler AG (15 %). Hlavní sídlo společnosti se nachází v Kleinostheimu nad Mohanem. Zhruba 400 zaměstnanců generuje ve skupině UTA roční obrat ve výši téměř 2,6 miliardy eur.
  • UTA otevírá pobočku v ČR
  • UTA otevírá pobočku v ČR
  • UTA otevírá pobočku v ČR
  • UTA otevírá pobočku v ČR
  • UTA otevírá pobočku v ČR
  • UTA otevírá pobočku v ČR