škoda auto o celozávodní dovolené zintenzivní stavební práce | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto o celozávodní dovolené zintenzivní stavební práce

Škoda Auto o celozávodní dovolené zintenzivní stavební práce

31.07.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Závody společnosti Škoda Auto v České republice investují do rozšíření výrobních kapacit. V Mladé Boleslavi se připravuje zahájením výroby nového modelu Škoda Rapid. Ve Vrchlabí se bude vyrábět dvojspojková převodovka DQ200.

Škoda Auto v rámci Růstové strategie rozšiřuje a modernizuje všechny tři domácí závody v České republice. K tomu automobilka využívá celozávodní dovolenou v době od 30. července do 12. srpna 2012. Firma v době dvoutýdenní odstávky výroby pokročí v modernizaci a rozšiřování kapacit výrobních závodů.

Hlavní výrobní závod v Mladé Boleslavi se intenzivně připravuje na zahájení výroby nových modelů značky Škoda. Automobilka proto využívá období celozávodní dovolené k provedení nezbytných příprav. Z výrobních linek mladoboleslavského závodu začne během srpna sjíždět nový kompaktní liftback Škoda Rapid - napřed k prodejcům v České republice a posléze i na další evropské trhy. Zřejmě ještě letos se zde souběžně rozeběhne i výroba Seatu Toledo.

Severočeský závod automobilky ve Vrchlabí se připravuje na výrobu dvojspojkové převodovky DQ200. Od září 2012 bude Škoda Auto vyrábět převodovku DQ200 pro všechny koncernové značky. Kapacita bude zpočátku činit 1000 převodovek denně. V druhé polovině roku 2013 se pak bude výroba zvyšovat až na 1500 kusů převodovky DQ200 denně. Stavební páce probíhají také v pobočném závodě v Kvasinách, provádí se mimo jiné změny ve svařovně, lakovně a na montáži.

„Škoda připravuje své české závody pro růst příštích let“, zdůraznil Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast výroby a logistiky. „V rámci naší Růstové strategie 2018 chceme do roku 2018 vyrobit a prodat minimálně 1,5 milionu vozů ročně. S rozšířením výrobních kapacit vytváříme potřebné předpoklady pro dosažení našeho strategického cíle. O tom, jak důsledně naše plány realizujeme, svědčí i investice podniku, které v prvním pololetí citelně vzrostly“, říká Oeljeklaus.

Vedle náběhů nových produktů a komponent Škoda Auto pokročí v nejbližších měsících i v dalších důležitých stavebních projektech. Automobilka v současné době staví zcela nový hlavní sklad v Mladé Boleslavi. Rozšířeno bude také Škoda Parts Centrum pro originální díly a příslušenství. V současné době je dokončena zhruba polovina stavebních projektů. Klíčovým opatřením je navíc rozšíření Technického centra Škoda v Česaně v Mladé Boleslavi. Nové budovy mají být dokončeny postupně v letech 2013 až 2015. Kromě toho v současnosti probíhá také rozsáhlá renovace Škoda Auto Muzea v Mladé Boleslavi. Jeho znovuotevření je naplánováno na konec letošního roku.