v4 automotive summit | Aktuality | autoweek.cz

V4 Automotive Summit

V4 Automotive Summit

06.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Summit představitelů národních asociací automobilového průmyslu zemí V4 zaměřený na téma Nová regulace emisí CO2a nástup čisté mobility se uskuteční 13. dubna 2018 v Kaiserštejnském paláci, Malostranské nám. 23/37, Praha 1.
Sdružení automobilového průmyslu svolalo do Prahy mezinárodní konferenci visegrádských zemí. Jednání, které má dále vyjasnit a zdůraznit stanoviska k dopadům nových emisních limitů CO2 na průmysl zemí V4, inicioval prezident AutoSAP Bohdan Wojnar.
 
Hlavní témata summitu:
1) Dopady nových emisních limitů CO2 na autoprůmysl zemí V4
2) Příprava zemí V4 na nástup čisté mobility
 
Na konferenci AutoSAP pozval zástupce národních automobilových asociací a mezinárodní automobilové asociace ACEA, zástupce vlád a parlamentů zemí V4, firem a zapojených sektorů, dále europoslance, diplomaty a odborníky na jednotlivé oblasti.
 
Panelisté se budou zabývat přípravou zemí V4 na nástup čisté mobility, nutným rozvojem infrastruktury a vytvářením pobídek pro nákup vozidel s nulovými a nízkými emisemi.
 
V4 Automotive Summit: Driving Competitiveness of V4 Countries se uskuteční v Praze 13. dubna 2018. Naváže na setkání, které se uskutečnilo loni na jaře v Bratislavě. Koná se v době, kdy se v Bruselu připravuje klíčová legislativa, která výrazně zpřísňuje emisní limity CO2 pro budoucí automobily.