v brně škoda představí třetí generaci octavie combi | Aktuality | autoweek.cz

V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi

V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi

26.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na Mezinárodním veletrhu automobilů Autosalon Brno ve dnech 4. až 8. dubna automobilky představí svou nabídku pro letošní jaro v pavilonu P. 

Škoda přijde na Autosalon do Brna s Octavií Combi třetí generace, která si svou světovou premiéru odbyla na březnovém autosalonu v Ženevě. S ženevskými novinkami přijede do Brna také Ford, který představí mimo jiné Fiestu ST nebo nový Ford Kuga.

S velmi zajímavými exponáty přichází také Jaguar a Land Rover, například nové luxusní kombi Jaguar XF Sportbrake. České zákazníky určitě zaujme modernizované SUV Hyundai ix35, které se bude vyrábět v Nošovicích.

Aktuální modely představí také ostatní zúčastněné automobilové značky - Suzuki, Kaipan, Radical, Mazda, Volvo, Mitsubishi, Mini. BMW prezentuje roční ojetá auta se zárukou.

Na Autosalonu Brno budou vidět i automobilové speciality, mezi nejzajímavější bude patřit unikátní expozice k 50. výročí Porsche 911, která představí všech osm modelových řad, které za dobu existence modelu vznikly.

Škoda na Autosalonu představí novou Octavii i akční modely

Hlavním tahákem na stánku Škody Auto na veletrhu Autosalon bude nová generace modelu Octavia v provedení liftback a také Combi, které mělo světovou výstavní premiéru na začátku března v rámci ženevského autosalonu.

Dalším vystaveným vozem mezi celkem deseti exponáty bude loňská novinka Rapid. Ta nyní přichází v akčním provedení Fresh. Součástí vnitřní expozice budou i akční modely Fabia a Roomster pod označením Fresh. Chybět nebude ani SUV Yeti v komfortním provedení Laurin&Klement. Zajímavou vystavovanou novinkou bude nejmenší model Škody Citigo v provedení Sport.

Na ploše před pavilonem P Škoda o víkendu nabídne testovací jízdy vozů Octavia a Rapid. Zároveň bude prezentovat ojeté automobily s programu Škoda Plus.

Ford přiveze do Brna deset modelů

Automobilka Ford Motor si pro letošní ročník Autosalonu připravila rozsáhlou expozici zahrnují deset hlavních modelů mezi osobními a lehkými užitkovými vozy. Nebudou chybět nedávno představené modely Fiesta včetně sportovního provedení ST, Focus ST, SUV Ford Kuga nebo dvojice užitkových modelů Tourneo Custom a Transit Custom.

Radical předvede závodní vůz SR3 s homologací pro běžný provoz

Na autosalonu se opět představí britský výrobce nekompromisních sportovních vozů Radical. Vedle závodního speciálu Radical SR3 bude firma prezentovat především verzi SL (Street Legal), která je určená pro běžný silniční provoz a lze ji bez problémů přihlásit na dopravním inspektorátu.

V pavilonu F čekají na návštěvníky závodní speciály

Pavilon F bude patřit specializované výstavě závodní techniky MotorSport Expo a závodním speciálům. Návštěvníci budou moci zblízka vidět například okruhový speciál BMW M3 GTR brněnského jezdce Dana Suchého o výkonu přes 400 koní, ve kterém mimo jiné zvítězil v loňských závodech FIA-CEZ na Slovakia Ringu, nebo formuli Easter MTX 1-03 šestinásobného mistra Evropy Petra Tykala.

Milan Svoboda předvede svůj prototyp španělské značky BRC pro závody do vrchu s motorem ze Suzuki GSXR o objemu 999cm3 a slovenská posádka Juraj Ulrich/Daniela Ulrichová vystaví svůj speciál Nissan Navara pro cross country rally.

Bohatě bude zastoupena domácí značka Škoda, která se vedle okruhové octavie a historické octavie pro závody do vrchu představí i prostřednictvím rallyeového modelu Fabia R2 posádky jezdce Milana Zahradníčka a Jiřího Máši. K vidění budou i legendární závodní Škody 120 a 130 s motorem vzadu.

  • V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi
  • V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi
  • V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi
  • V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi
  • V Brně Škoda představí třetí generaci Octavie Combi