v číně byl vyroben milion vozů škoda (aktualizováno) | Aktuality | autoweek.cz

V Číně byl vyroben milion vozů Škoda (aktualizováno)

V Číně byl vyroben milion vozů Škoda (aktualizováno)

11.07.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda slaví společně se svým partnerem Shanghai Volkswagen. Odbyt vozů Škoda v Číně by měl vzrůst na půl milionu vozů ročně. V Číně se ještě letos začne vyrábět prodloužená verze modelu Yeti a brzy se přidá i Rapid Spaceback.

Závod Shanghai Volkswagen vyrobil již miliontý vůz značky Škoda od zahájení výroby v Číně v červnu 2007. Jubilejním vozem je bílá Škoda Rapid s motorem o objemu 1,6 l.

Škoda dosud v Číně prodávala vozy Fabia, Octavia a Superb. Ty byly nedávno doplněny o tři další. Jde o vozy Škoda Rapid Xin Rui, Yeti a Superb Combi. Superb Combi a Yeti jsou od dubna na trhu k dispozici jako importované vozy.

Zásadní význam pro růst značky v Číně má nový vůz Škoda Rapid. Vůz, který je zde prodáván pod názvem Škoda Rapid Xin Rui, je sedan se stupňovitou zádí. Tento typ karoserie patří v Číně mezi mimořádně oblíbené. Škoda přizpůsobila čínský Rapid řadou konstrukčních a designových modifikací cíleně potřebám čínských zákazníků, jako je např. využití rozšířeného počtu chromovaných prvků a dalších sad výbavy na přání.

V následujících letech chce Škoda svůj nejsilnější trh ještě dále rozšířit. Za tím účelem do poloviny roku 2014 zdvojnásobí počet modelů vyráběných v Číně z loňských tří na šest. Kromě modelu Rapid Xin Rui bude Škoda v Číně vyrábět i prodlouženou verzi modelu Yeti - sériová výroba se rozeběhne ještě letos. Šestým v Číně vyráběným modelem by se příští rok měl stát připravovaný Rapid Spaceback.

V prvních šesti měsících roku 2013 dodala Škoda čínským zákazníkům 120 200 vozů. 

(Děkuji Peteru Homolovi za upřesnění.)