v kaluze začala předsériová produkce vozu škoda rapid | Aktuality | autoweek.cz

V Kaluze začala předsériová produkce vozu Škoda Rapid

V Kaluze začala předsériová produkce vozu Škoda Rapid

27.12.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Závod Volkswagen Group Rus v Kaluze začal předsériovou produkci nového modelu Škoda Rapid. Uvedl to pro ruská média technický ředitel podniku Andreas Klar. Oficiální zahájení výroby je plánováno na 28. únor 2014.

Podle Andrease Klara závod v Kaluze v roce 2014 zastaví výrobu vozu Škoda Fabia, nicméně vedení společnosti je přesvědčeno, že nový model Rapid zaujme větší okruh zákazníků, takže celkově bude prodej vyšší.

"Budeme Škodu Rapid vyrábět s dobrým vybavením a jsme přesvědčeni, že Rusové budou toto auto rádi kupovat," uvedl Klar.

Klar rovněž uvedl, že předsériová produkce v novém závodě na výrobu motorů závod začne v září 2014. Nový závod bude vyrábět 600 motorů za den pro výrobní závody v Kaluze a Nižním Novgorodu. Půjde o zážehové motory EA211 s objemem 1,6 l. Volkswagen do projektu investuje 250 milionů eur a zahájení sériové výroby je plánováno na začátek roku 2015.

Andreas Klar (50) od 1. ledna 2014 oficiálně převezme pozici ředitele závodu Volkswagen v Kaluze. Vystřídá tak Josefa Baumerta (48), který stál v čele továrny tři roky.

Volkswagen vyrábí osobní automobily v Rusku ve dvou výrobních závodech - v Kaluze a Nižním Novgorodu. Závod v Kaluze byl uveden do provozu v roce 2009 a vyrábí vozy Škoda Fabia, Volkswagen Tiguan a Polo. Nyní se připravuje zahájit výrobu modelu Škoda Rapid. V závodě se navíc z dovezených komponent montují i vozy Volkswagen Touareg a Multivan.