v kvasinách vyrobeno půl milionu vozů superb 2. generace | Aktuality | autoweek.cz

V Kvasinách vyrobeno půl milionu vozů Superb 2. generace

V Kvasinách vyrobeno půl milionu vozů Superb 2. generace

31.12.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do konce prosince bylo v Kvasinách vyrobeno 500 000 vozů Superb druhé generace. Celkem už bylo v Kvasinách vyrobeno přes 1,5 milionu vozů značky Škoda.

Díky jubileu v podobě 500 000 vyrobených vozů Škoda Superb druhé generace uzavírá závod v Kvasinách jeden z nejúspěšnějších roků své historie. K nejdůležitějším událostem patřily náběhy výroby modernizovaných modelů Yeti a Superb i zahájení výroby modelu Škoda Roomster v novém provozu.

Již na počátku roku zahájila Škoda Auto v Kvasinách montáž modelu Škoda Roomster. Za tímto účelem byla modernizována část montážní linky. Modernizováno bylo také pracoviště na testování geometrie vozu a celý logistický proces v Kvasinách byl přepracován. Mimo jiné vznikla nová logistická hala.

Od konce května 2013 sjíždí v Kvasinách z linky kompletně přepracované modely Škoda Superb a Superb Combi. Pro výrobu byla montáž a svařovna vybavena novým zařízením a nástroji. Závod navíc optimalizoval logistické procesy a nově koncipoval zkušební pracoviště na konečné montáži.

Výroba kompletně přepracovaného modelu Škoda Yeti začala v Kvasinách v listopadu. Rovněž v listopadu sjel z linky v Kvasinách celkem 1,5miliontý vůz. V posledním předvánočním týdnu vyrobil závod 500 000. vůz řady Škoda Superb druhé generace. 

Zhruba 4500 zaměstnanců závodu v Kvasinách vyrábí modely Škoda Yeti, Superb a Roomster. Ve třísměnném provozu tu denně sjíždí z linky 800 vozů.