v mladé boleslavi se už montují i akumulátory | Aktuality | autoweek.cz

V Mladé Boleslavi se už montují i akumulátory

V Mladé Boleslavi se už montují i akumulátory

01.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výroba vysokonapěťových trakčních akumulátorů ve společnosti Škoda Auto v závodě v Mladé Boleslavi byla obnovena podle plánu.
V pondělí 27. dubna obnovila společnost Škoda Auto výrobu ve svých závodech v České republice. V hlavním výrobním závodě automobilky v Mladé Boleslavi se znovu podle plánu rozběhla také montáž vysokonapěťových trakčních akumulátorů pro plug-in-hybridní koncernové modely. Vysokonapěťové trakční akumulátory ze závodu v Mladé Boleslavi se od září 2019 montují do modelů s plug-in-hybridním pohonem koncernových značek Audi, Seat a Volkswagen, vycházejících z modulární platformy (MQB). V Kvasinách se montují také do modelu Škoda Superb iV.
 
Obnovení výroby ve společnosti Škoda Auto po koronavirové odstávce vyžaduje dodržování detailních procesních kroků a pravidel dodavatelského řetězce. Aby byla zajištěna nejlepší možná ochrana zdraví, jsou zaměstnanci povinni dodržovat aktuálně platná pravidla chování.
 
Christian Bleiel, vedoucí výroby komponentů ve společnosti Škoda Auto, říká: „V závodě v Mladé Boleslavi vyrábíme vysokonapěťové trakční baterie pro vozy různých koncernových značek s plug-in-hybridním pohonem. V posledních týdnech jsme se pečlivě připravovali na plánované obnovení výroby tak, abychom hned od začátku byli schopni dodat potřebné množství komponent. Maximální prioritou je přitom samozřejmě stále dodržování předepsaných opatření pro maximální ochranu zdraví našich zaměstnanců.“
 
Akumulátorové systémy se na výrobní lince v Mladé Boleslavi montují, testují a před zabudováním do vozu nabíjí. Na výrobě akumulátorů se podílí zhruba 200 zaměstnanců. Ve výrobě se využívá 13 robotů KUKA s maximální nosností 210 až 500 kg, které zajišťují manipulaci s mimořádně těžkými a rozměrnými díly. Stávající výrobní kapacitu Škoda plánuje ještě v letošním roce rozšířit.