varroc lighting systems posiluje vývoj | Aktuality | autoweek.cz

Varroc Lighting Systems posiluje vývoj

Varroc Lighting Systems posiluje vývoj

22.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Varroc Lighting Systems v Ostravě otevírá špičkově vybavené Vývojové centrum světelné techniky.
Společnost Varroc Lighting Systems, která patří mezi světovou špičku v oblasti vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl, v Ostravě otevřela Vývojové centrum světelné techniky. Více než sto zkušených mechanických konstruktérů, elektroniků a specialistů na optiku tady pracuje na vývoji a konstrukci nejmodernějších osvětlovacích systémů současnosti.
 
V průběhu slavnostního ceremoniálu společnost zároveň poprvé oficiálně v České republice představila novou, jí vyvinutou a patentem chráněnou technologii Surface LED světlometů.
 
Nejmodernější výzkum v Ostravě
Moderní světlomety vyžadují stále vyspělejší elektroniku. Ostravské Vývojové centrum světelné techniky proto patří k nejmodernějším takto specializovaným pracovištím v České republice. Součástí aktuálního rozšíření centra o více než 200 % je i elektronická dílna s antistatickým prostředím (ESD). 
 
Globální výrobce osvětlení pro automobily Varroc díky investici do nových prostor s celkovou rozlohou 1500 m2 významně posiluje zázemí nejen pro své stávající expertní týmy, ale cílem je přilákat další specialisty.
 
„Počátky ostravského centra spadají do roku 2012, kdy tým sedmi inženýrů pracoval na prestižní zakázce pro automobilku Bentley. Kvalita týmu a dosažené výsledky přesvědčily i další zákazníky, například českou Škoda Auto nebo německý Volkswagen. V současnosti je naše ostravské vývojové centrum mimořádným vývojovým a konstrukčním pracovištěm s globálním dosahem. A právě díky rozšíření se otvírá zcela mimořádná příležitost skvělé kariéry pro talenty z řad mechaniků, optiků a elektronických inženýrů,“ láká nové kolegy Todd C. Morgan, viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems.
 
„Univerzitní prostředí Ostravy je ideální pro úzkou spolupráci se zdejšími univerzitami. Mladí inženýři u nás ve Varroc mohou využít skvělý Trainee program, který jim pomáhá se lépe připravit na budoucí zaměstnání. Ostravu považujeme za technologický hub České republiky a jsme hrdí, že jsme přirozenou součástí tak inspirujícího prostředí,“ doplňuje Todd C. Morgan.
 
Nová technologie Surface LED světel
V průběhu slavnostního ceremoniálu otevření Vývojového centra světelné techniky Varroc zároveň poprvé oficiálně v České republice představil novou, touto společností vyvinutou a patentem chráněnou technologii Surface LED světel, která kombinuje jemný vzhled OLED (organických světelných diod) s výkonností a flexibilitou klasických LED. Varroc díky této inovaci dokáže efektivně vyrábět světlomety a svítilny s osobitým designem a dát jim i další specifické funkce.
 
„Existuje zde silná touha, aby se při osvětlení exteriérů vozidel využívaly technologie OLED, ale náklady a technické komplikace zatím omezily jejich využití pouze na několik prémiových vozidel. Technologie Surface LED tyto překážky eliminuje a dokonce přidává několik funkcí, které při využívání OLED zatím nejsou možné. Zpětná vazba od automobilek je navíc mimořádně pozitivní a již nyní vidíme mnoho nových oblastí využití,“ potvrzuje Todd C. Morgan, viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems.
 
  • Varroc Lighting Systems posiluje vývoj
  • Varroc Lighting Systems posiluje vývoj
  • Varroc Lighting Systems posiluje vývoj