varroc nabízí šanci pro inženýry | Aktuality | autoweek.cz

Varroc nabízí šanci pro inženýry

Varroc nabízí šanci pro inženýry

22.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Více než stovku vysokoškolsky vzdělaných techniků hledá přední výrobce světlometů pro automobilový průmysl společnost Varroc Lighting Systems. Nabízí uplatnění při vývoji špičkové techniky pro nejvýznamnější automobilky světa včetně exkluzivních značek.
Varroc Lighting Systems se sídlem v Plymouthu v USA je ve výhradním vlastnictví mezinárodní skupiny Varroc Group, která má hodnotu 1,5 mld. USD. Jejích 5000 zaměstnanců na celém světě vyrábí součástky pro automobilový průmysl. Ústředí společnosti je v Aurangabádu v Indii.
 
Společnost má devět technických a obchodních center v Evropě, Asii a Severní Americe, a tři výrobní provozy v České Republice, Indii a pro severoamerické trhy v Mexiku. Další má v Číně prostřednictvím společného podniku VTYC. Globální centrum vývoje společnosti Varroc Lighting Systems sídlí v České republice.
 
Růst poptávky vede k investicím do vývoje v ČR
Varroc Lighting Systems patří mezi světovou špičku ve vývoji, výrobě a distribuci vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl. Za uplynulý fiskální rok společnost vyrobila 12 milionů světlometů, zadních svítilen a související světelné techniky. Ve snaze udržet si vedoucí pozici v inovacích investuje do vlastního vývoje a vlastních konstrukcí - zabývá se výzkumem, aplikačním vývojem a výrobou světlometů, zadních skupinových svítilen a elektronických řídicích systémů.
 
Dramatický růst poptávky po nových systémech osvětlení znamená, že společnost má dostatek volných prostředků pro další investice do rozvoje výroby ale i do technického vývoje nových technologií a technických řešení, na nichž spolupracuje s předními automobilkami světa. Do rozvoje závodů v Novém Jičíně a v Rychvaldu investuje do roku 2019 1,28 miliardy korun.
 
Mezi zákazníky Varroc Lighting Systems patří: Bugatti, Bentley, Buick, Cadillac, Citroën, Dodge, Eicher, Ford, GM, Haima, Chery, Chevrolet, Chrysler, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mahindra, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Škoda, Tata, Tesla Motors, Volkswagen, Volvo a další.
 
Dlouhá historie a úspěšná současnost
V České republice společnost navazuje na tradici dlouhou 135 let. Už roku 1879 v Novém Jičíně založil Josef Rotter firmu na kočárové svítilny, což byla obdoba dnešních systémů vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl. Jde tedy o nejstaršího dodavatele osvětlení pro auta na světě. Společnost získala věhlas pod jménem Autopal. Po privatizaci přešel Autopal do majetku Visteonu. Od roku 2012 je klíčovým členem skupiny Varroc Group.
 
V České republice má Varroc Lighting Systems tři pobočky - v Šenově u Nového Jičína, Ostravě a Rychvaldu. V Novém Jičíně je vývoj i výroba prototypů a nástrojů, stejně jako sériová produkce, takže vše zde mohou dělat jako jeden velký tým. Vysoce flexibilní linky umožňují výrobu pro různé modely podle okamžité potřeby. Výroba uspokojuje potřeby různých typů zákazníků - od nízkonákladové produkce až po hlavní světlomety s LED pro Jaguar. V Rychvaldu je vývoj špičkových zařízení zaměřených na prémiové zákazníky, jako jsou Bentley nebo Jaguar.
 
V České republice Varroc Lighting Systems vyvíjí nejen světlomety pro velkosériovou produkci, dnes samozřejmě včetně využití LED, ale i speciality, jako jsou světlomety s laserem, adaptivní pixel-matrixové světlomety nebo OLED. Je to součástí strategie firmy - diverzifikovat produkci jak po stránce zákazníků, tak i techniky. Společnost v České republice také spolupracuje s mnoha subdodavateli, zejména s výrobci plastů.
 
Špičkový vývoj v České republice a šance pro celý svět
Veškerý vývoj probíhá v České republice, protože v Evropě dochází k aplikaci nejnovějších systémů nejdřív. Nejde přitom jen o optiku a elektroniku, ale také o software a vývoj řídicích modulů komunikujících s automobilem. Ovládání světlometu už dávno není jen zapnout/vypnout, ale je potřeba zpracovávat informace z kamer a čidel na voze a na základě těchto informací dávat pokyny světlometu jak má pracovat. To vše se nyní vyvíjí v České republice.
 
Pro inženýry se nabízí i možnost působení v zahraničí, protože v rámci těsné spolupráce s automobilkami Varroc vysílá své techniky přímo do jejich vývojových středisek. Má tedy své zástupce jak v Mladé Boleslavi nebo ve Wolfsburgu, ale i ve Velké Británii u Jaguar Land Roveru, ale také v Kalifornii, kde se podílejí na vývoji osvětlovacích systémů pro luxusní elektromobily Tesla Motors. Jaguar Land Rover je významným zákazníkem a vývojovým partnerem, takže výstavba jeho nového velkého výrobního závodu na Slovensku je důležitá i pro další posílení pozice Varroc Lighting Systems.
 
„Objem zakázek, které se nám daří získávat, v posledních letech výrazně roste. Abychom uspokojili poptávku všech našich odběratelů, investujeme do modernizace a rozšiřování stávajících technologií a tento krok logicky vyžaduje i personální posílení. V porovnání se světem jsou z čistě technického pohledu Češi nejlepšími inženýry, “ uvádí Todd C. Morgan, Senior Vicepresident pro vývoj produktů společnosti Varroc Lighting Systems, který v České republice pracuje už 15 let.
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry
  • Varroc nabízí šanci pro inženýry