ve vrchlabí se podstatně zvýší výrobní kapacita | Aktuality | autoweek.cz

Ve Vrchlabí se podstatně zvýší výrobní kapacita

Ve Vrchlabí se podstatně zvýší výrobní kapacita

14.05.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podkrkonošský závod má nyní jasnou perspektivu do budoucna se zlepšeným

vytížením. Závod bude v budoucnu vyrábět komponenty pro vozy Škoda a další značky

koncernu Volkswagen.

Škoda Auto od poloviny roku 2013 podstatně zvýší kapacitu pro výrobu dvouspojkových převodovek DQ200 ve svém závodě ve Vrchlabí. Namísto dosud plánované kapacity 1000 převodovek bude od poloviny roku 2013 z linky v podkrkonošském závodě vznikat denně až 1500 převodovek.

To je výsledek jednání na koncernové úrovni, kterého management společnosti Škoda Auto dosáhl společně s vedením odborů OS Kovo. Startovní výstřel pro výrobu převodovek ve Vrchlabí padne v září 2012.

S rozšířením kapacit o 50 % se od roku 2013 podstatně zlepší vytížení závodu ve Vrchlabí. „Společně ze zástupci zaměstnanců a koncernem Volkswagen jsme přijali dobré rozhodnutí. Toto usnesení dává závodu a jeho zaměstnankyním a zaměstnancům jasné perspektivy do budoucna,“ zdůraznil člen představenstva společnosti Škoda za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

 „Nyní jde o to, abychom s potřebným důrazem a pečlivostí úspěšně připravili zahájení výroby v září a rozšíření výroby od roku 2013,“ říká dále Wojnar. Před několika týdny už bylo ve Vrchlabí do pilotního provozu uvedeno školící centrum pro montáž převodovek.

Již v roce 2011 bylo rozhodnuto o výrobě převodovek DQ200 v závodě Vrchlabí. Sedmirychlostní dvouspojková převodovka DQ200 patří k nejmodernějším převodovkám v automobilovém průmyslu. Převodovka DQ200 - kde D znamená přímo řazená (Direktschaltend) a Q příčné uložení (Quereinbau) - poskytuje komfort řazení automatické převodovky v kombinaci s rychlým řazením bez přerušení toku hnací síly.