velkolepá prezentace nového range roveru | Aktuality | autoweek.cz

Velkolepá prezentace nového Range Roveru

Velkolepá prezentace nového Range Roveru

29.09.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čtvrtá generace luxusního SUV Range Rover se představila během exkluzivní oslavy 42 let historie tohoto modelu v pařížské Opeře. Neméně působivá byla i prezentace značky Land Rover na pařížském autosalonu.

 

Paříž byla prvním velkým autosalonem, kde byla veřejně předvedena čtvrtá generace exkluzivního Range Roveru. Součástí této premiéry byla exkluzivní oslava připomínající 42 let unikátního postavení tohoto vozu jakožto etalonu funkčního designu.

Historická pařížská Opera byla místem oslavy Range Roveru, kdy se model nové čtvrté generace připojil ke svým předchůdcům jako ukázka vývoje designu v průběhu čtyř desetiletí. Před vchodem do pařížské Opery byly vystaveny všechny generace této legendy. Od příchodu průlomového původního Range Roveru v roce 1970 zůstaly následující generace věrné jeho postavení unikátního luxusního SUV. Každá nová generace si zachovala původní styl a přidala k němu vytříbenost odpovídající nové éře i vyšší výkonnosti. Současně s tím každá nová generace přispěla k technickému vývoji aplikací pokročilých technologií na stále vyšší úrovni.

Prezentace nového Range Roveru, modelu Land Rover Defender na pařížském autosalonu byla rovněž velmi působivá. O novém Range Roveru může Land Rover oprávněně sebevědomě prohlašovat, že i v nové podobě zůstává nejšpičkovějším luxusním SUV na světě. Ale to už nestačí. Jak nám řekl šéf automobilky John Edwards: "Nový Range Rover zůstává věrný základnímu a jedinečnému charakteru vozu, čili kombinaci luxusu, výkonu a vynikajících schopností jízdy v každém terénu. Díky jeho designu a lehké konstrukci můžeme zákazníkům nabídnout ještě pohodlnější a elegantnější vůz se zdokonaleným ovládáním. Při vývoji nové generace nebylo naším cílem přijít opět s nejlepším luxusním SUV na světě. Náš cíl je mnohem ambicióznější. Nový Range Rover byl navržen tak, aby se stal nejlepším luxusním automobilem bez ohledu na kategorie."

V expozici Land Roveru byla k vidění kompletní nová řada nové generace Range Roveru včetně verzí Vogue a Autobiography i celá výrobní řada pohonných jednotek. U Range Roveru bude poprvé k dispozici vznětový motor 3,0 TDV6 HSE (190 kW/258 k, 600 N.m), vznětový motor 4,4 SDV8 (250 kW/339 kW, 700 N.m) a přeplňovaný zážehový 5,0 LR-V8 Supercharged (375 kW/510 k, 625 N.m). John Edwards nám v Paříži potvrdil to, co se očekávalo: "Už nyní mohu garantovat, že v příštím roce nabídku rozšíří i verze s hybridním pohonem."

Ve snaze vyjít vstříc požadavkům na snižování emisí CO2 konstruktéři Range Roveru přikročili k revolučnímu technickému řešení. Nový Range Rover totiž má jako první luxusní SUV hliníkovou nosnou strukturu. Celkově se v porovnání s předchozí generací podařilo na hmotnosti ušetřit neuvěřitelných 420  kg.

Land Rover kromě toho na pařížském autosalonu oslavil 50. výročí série filmu s Jamesem Bondem. Ve stánku Land Roveru byl proto vystaven rovněž vůz Land Rover Defender Double Cab Pick Up, jenž si zahrál v nejnovějším filmu s Jamesem Bondem Skyfall, jenž do kin přijde 26. října. Vystavený model Double Cab Pick Up v úvodní scéně filmu řídí agentka Eve (hraje ji Naomie Harrisová). Koproducent Andrew Naokes uvedl: „Bond je stoprocentně britský a Land Rover je jednou z nejzavedenějších a celosvětově uznávaných britských značek, takže bylo přirozené, že si ve filmu zahrál.“

  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru
  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru
  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru
  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru
  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru
  • Velkolepá prezentace nového Range Roveru