veteráni v předvánočním norimberku | Aktuality | autoweek.cz

Veteráni v předvánočním Norimberku

Veteráni v předvánočním Norimberku

13.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Od 9. do 11. prosince se v halách norimberského výstaviště poprvé představí Veletrh automobilových veteránů Retro Classics Bavaria. Nová zimní atrakce přiláká návštěvníky do Norimberku v době vyhlášených vánočních trhů.
Známé norimberské adventní trhy lákají každoročně více než dva miliony návštěvníků včetně mnoha z České republiky. Nyní budou mít ještě další důvod, proč se vydat do francké metropole. Novou zimní atrakcí bude Veletrh automobilových veteránů Retro Classics Bavaria. Bude se konat letos poprvé v areálu městského výstaviště.
 
Koncepce veletrhu bude obdobná jako renomovaná přehlídka Retro Classics ve Stuttgartu, jeden z největších veletrhů historických vozidel v Evropě. Nový veletrh se uskuteční v regionu s vysokou koncentrací majitelů, uživatelů, restaurátorů a obchodníků s historickými vozidly. V Německu bylo ke konci roku 2015 registrováno 350 000 historických vozidel (se speciální registrační značkou H). Bylo to o 31 500 vozidel (o 8 %) víc než v roce 2014! Nejvíce registrací je právě v Bavorsku - 53 227 a Bádensku-Virtembersku (kde je i Stuttgart) - 46 768 vozidel.
 
Výhodou Norimberku je i blízkost hranic s Českou republikou, což může přilákat jak návštěvníky, tak i vystavovatele. Zájmem pořadatelů je do budoucna v Norimberku přibližovat i historii českého automobilového průmyslu (důkazem je i obrázek vozu Aero na plakátu veletrhu). Pro české vystavovatele pořadatelé připravili speciální zvýhodnění - dotované ceny snížené o 30 %. To znamená například u dodavatelů dílů místo 16 eur za m2 jen 11-12 eur, tzn. stůl s minimálním prostorem 7,5 m2 vyjde na cca 80 eur. Zájemci z ČR nabízející historické vozidlo za tři dny zaplatí 200 eur.
 
Program veletrhu zahrnuje doprovodný program s vybranými exponáty a raritami, informační fóra a mezinárodní veletrh náhradních dílů. Vystavovateli budou německé i zahraniční automobilky, obchodníci, sběratelé i specialisté na historická vozidla. Program zahrnuje prezentaci příslušenství a doplňků všeho druhu, účast specializovaných firem z oboru i mnoha klubů historických vozidel.
 
Ve spolupráci s norimberským umělecko-průmyslovým muzeem a norimberským sběratelem Christianem Silberhornem budou k vidění výrobky z regionu, zejména historické motocykly značek jako Ardie, Zündapp, Spatz a Janus. Vystaven bude i jeden z prototypů terénního stroje Victorie Bergmeister z roku 1953.
 
Velkolepě pojatá expozice s nádherně restaurovanými vozy připomene značku Horch ze saského Cvikova, mj. vozidly 930 Cabriolet, 780 Sportcabriolet nebo 670 Cabriolet. Jedná se o vozidla sběratele z Litvy. K vidění budou i sbírky historických autobusů, nákladních vozidel a traktorů. Objeví se i závodní a soutěžní automobily a prezentovat se budou restaurační dílny, různá řemesla a výrobci speciálních dílů.
 
Pořadatelé očekávají okolo 350 vystavovatelů s 1500-1800 vozidly. Z toho jen asi 50 vystavovatelů se účastní i veletrhu ve Stuttgartu, naprostá většina jich bude zcela nových. Nebude se tedy ukazovat totéž, co na jaře při Retro Classic. Během veletrhu se budou konat i aukce společnosti Classicbid.

Kalendář nejbližších akcí Retrowelt:
15. 11. 2016 Pre-Opening, Norimberk
9. - 11. 12. 2016 Retro Classics Bavaria, Norimberk
2. - 5. 3. 2017 Retro Classics Cologne, Stuttgart
24. - 26. 11. 2017 Retro Classics, Kolín n. R.

  • Veteráni v předvánočním Norimberku
  • Veteráni v předvánočním Norimberku
  • Veteráni v předvánočním Norimberku
  • Veteráni v předvánočním Norimberku
  • Veteráni v předvánočním Norimberku