větší vozy škoda pro policii čr | Aktuality | autoweek.cz

Větší vozy Škoda pro Policii ČR

Větší vozy Škoda pro Policii ČR

23.07.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Policie ČR převzala v Mladé Boleslavi první část z nových automobilů Škoda Kodiaq a Superb v policejním provedení. Škoda Auto dodá Policii ČR 500 vozů Kodiaq a 38 vozů Superb Combi.
V Zákaznickém centru automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi byly předány první vozy Kodiaq a Superb Combi pro potřeby Policie ČR. Slavnostního aktu se zúčastnili ministr vnitra a místopředseda vlády ČR Jan Hamáček, policejní prezident Jan Švejdar, ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Václav Kučera, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za prodej a marketing Martin Jahn a vedoucí českého zastoupení mladoboleslavské automobilky Jiří Maláček.
 
Policie ČR v následujícím období převezme 500 kusů modelu Kodiaq. Vozy vycházejí z výbavového stupně Ambition a nemají úpravy nad rámec sériově vyráběných specifikací. Budou osazeny majáky na střechu, přípravou pro radiostanici a vybranými položkami ze sortimentu Škoda Originálního příslušenství - například dělicí mříže do zavazadlového prostoru. Součástí přestavby jsou rovněž polepy. Všechny automobily pohání zážehový motor 2,0 TSI/140 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných místech mimo zpevněné komunikace.
 
Model Superb se osvědčil již v předchozí generaci u dálničních hlídek při stíhání neukázněných řidičů. Protože s vozy panovala všeobecná spokojenost, objednali si dopravní policisté 38 kusů nové generace, jimiž nahradí dosluhující automobily se stovkami tisíc najetých kilometrů. Tentokrát jde o Combi Ambition s motorem 2,0 TSI/206 kW v kombinaci s převodovkou DSG a pohonem všech kol. Všechny vozy budou vybaveny adaptivním podvozkem. Tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 s. Na rozdíl od předchozích policejních vozů Superb, které měly civilní design, budou tyto v tradičním designu Policie ČR. Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel. Ten umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku. Zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie poslouží i jako mobilní kancelář.
 
„Je skvělé, že lidé v českých městech konečně uvidí policisty v nových vozech Kodiaq a Superb. Je to důkaz, že svůj slib o konci ojetin u policie, o velké obměně vozového parku jsem myslel vážně. V době mého nástupu do funkce 70 % policejních vozidel potřebovalo výměnu za nová. Těmito SUV a Superby to navíc rozhodně nekončí,“ řekl místopředseda vlády ČR a ministr vnitra Jan Hamáček.
 
Škoda Auto je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 20 000 automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací, speciálně upravených podle požadavků policejních sborů i v sériovém podobě.
 
„Policie ČR patří k největším odběratelům vozů Škoda. Automobily v policejních službách musejí snášet mimořádnou zátěž zejména s ohledem na extrémně náročně provozní podmínky a vysoké nájezdy kilometrů, přitom je bezpodmínečně nutné, aby za všech okolností spolehlivě fungovaly. Pochopitelně nás velmi těší, že jsme v těchto náročných tendrech uspěli. Je to skvělé ocenění technických i ekonomických předností našich vozů,“ zdůraznil Jiří Maláček.

  • Větší vozy Škoda pro Policii ČR
  • Větší vozy Škoda pro Policii ČR
  • Větší vozy Škoda pro Policii ČR
  • Větší vozy Škoda pro Policii ČR
  • Větší vozy Škoda pro Policii ČR