vinfast začal vyrábět dřív, než se plánovalo | Aktuality | autoweek.cz

VinFast začal vyrábět dřív, než se plánovalo

VinFast začal vyrábět dřív, než se plánovalo

30.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První vietnamská automobilka i nadále šokuje svět. Mezi prvními kroky a zahájením výroby uplynulo pouze 21 měsíců. Produkce nově navržených aut začala už na počátku září.
V automobilovém průmyslu je tento proces poměrně neobvyklý: nový závod, postavený ve velmi náročném prostředí z části na moři, byl dokončen mnohem dříve, než bylo plánováno. První výrobce automobilů ve Vietnamu VinFast to dokázal. Mezi prvními kroky a zahájením výroby uplynulo pouze 21 měsíců. První vietnamské SUV navrhli designéři VinFast ve spolupráci s firmou Pininfarina. Sériová výroba ve Vietnamu začala počátkem září.
 
„Průměrná doba výstavby takového výrobního závodu je obvykle dvojnásobně dlouhá,“ uvádí Siemens. Německá technologická skupina podpořila VinFast pomocí integrovaného softwarového a hardwarového řešení. Závod v Hai Phongu je koncipován pro výrobu 250 000 vozidel ročně. Vyrábět se zde budou elektronické skútry, malá auta, sedany a SUV. Elektricky poháněná auta a elektrické autobusy budou následovat později.
 
Podle inženýrů VinFast na všech svých výrobních linkách používá řešení automatizace od společnosti Siemens, tedy v lisovně, lakovně, karosárně, při montáži a v motorárně dílně. Roboty a dopravní pásy včetně bezpečnostních funkcí byly automatizovány pomocí ovladačů Simatic od společnosti Siemens.
 
„VinFast a jeho nové výrobní místo jsou příkladem toho, jak automobilový průmysl řídí digitální transformaci ve výrobě. Jsme hrdí na to, že díky našim řešením jsme byli schopni realizovat virtuální a skutečné výrobní linky, včetně technologií nepřetržité optimalizace během celého životního cyklu závodu,“ řekl Bernd Mangler z Automotive Solutions ve společnosti Siemens Digital Industries.