vinfast a pininfarina představují vf 8 a vf 9 | Aktuality | autoweek.cz

VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9

VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9

14.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na Mobile World Congress 2022 v Barceloně společnosti VinFast a Pininfarina předvedly detaily designu a podrobnosti o pokročilých technologiích svých elektrických vozidel VF 8 a VF 9. Tyto dva elektromobily budou uvedeny na globální trh do poloviny roku 2022.
Ve spolupráci s proslulým designovým studiem Pininfarina byla elektricky poháněná SUV vietnamské automobilky VinFast navržena tak, aby nabízela působivý a stylový vzhled a zároveň vytvářela chytřejší a bezpečnější jízdní zážitky.
 
Pokud jde o exteriér, Pininfarina využil moderní designový jazyk k optimalizaci aerodynamiky a snížení spotřeby energie a zároveň využil estetiku pro podporu výrazné osobnosti obou vozidel. Kombinací křivek sportovních vozů, protáhlých linií, typických pro manažerské sedany, a výšky SUV vytvořil Pininfarina pro VF 8 a VF 9 jedinečnou identitu.
 
Interiér obou modelů je kombinací prvotřídních estetických standardů a pečlivého, sofistikovaného ručního řezání a šití doplněných využitím pokročilých technologií, které poskytují lepší atmosféru a uklidňující prostředí s intuitivním ovládáním. Pro zmírnění únavy nabízí VF 9 Plus i masážní funkce.
 
Modely VF 8 a VF 9 jsou vybaveny velkým 15,6“ dotykovým displejem na středové konzoli, který minimalizuje počet fyzických tlačítek a zároveň zjednodušuje rozhraní. S intuitivní podporou HD displeje mohou řidiči a cestující snadno navigovat a užívat si komplexní zážitek z jízdy. Plnobarevný Head-Up displej (HUD) promítá základní informace o vozidle na čelní sklo a poskytuje chytrá řešení a přitom řidič nespouští oči z vozovky.
 
VinFast zkoumá možnosti aplikací ekologických materiálů, jako jsou eko-koženka, pro výrobu interiéru. VinFast také proaktivně používá různá řešení, která pomáhají snižovat plýtvání vodou a emise chemikálií. Jeho inovativní strategie akumulátorů je také navržena s úplnou recyklací, která minimalizuje dopad na životní prostředí a podporuje udržitelnost.
 
Generální ředitel společnosti Pininfarina Silvio Angori říká: „Nesmírně energicky jsme se snažili promítnout vietnamské dědictví s prvotřídní krásou krajiny do prvních vozů VinFast. A jsme silně motivováni vizualizovat budoucnost mobility s VinFast. Doufáme, že naše ekologičtější a bezpečnější vozy dokáží zaujmout a inspirovat celosvětové publikum aby se připojilo k hnutí za udržitelnější budoucnost pro všechny.“
 
Zástupce generálního ředitele VinFast Emmanuel Bret dodává: „VinFast usilovně inovuje, aby svým zákazníkům přinášel vynikající produkty. Dokonalost a kreativita v designu od Pininfariny stojí za přitažlivostí elektromobilů VinFast, což nám pomáhá realizovat naše úsilí. Věřím, že společně s Pininfarinou a jeho skvělým designem se VinFast rychle posune k metě chytřejších a udržitelnějších řešení mobility pro všechny.“
 
Vozy VinFast VF 8 a VF 9 měly světovou premiéru na autosalonu v Los Angeles na podzim 2021 - tam ještě pod označením VF e35 a VF e36. Příjem rezervací, vyhlášený v lednu při veletrhu CES 2022, probíhá od 5. ledna do 5. dubna 2022. Během této doby zákazníci, kteří vloží vklad ve výši 150 eur, vstupují do exkluzivního programu odměny průkopníkům VinFirst - „Pioneer's Gratitude to Pioneers“, který nabízí mnoho výhod, včetně e-voucheru v hodnotě 2500 eur na nákup VF 8 a 4200 eur na nákup VF 9, bezplatný balíček ADAS & Smart Services, přenosnou nabíječku zdarma, strom zasazený se jménem účastníka a další. Zákazníci se mohou víc dozvědět a případně se přihlásit k rezervaci, na: https://vinfastauto.eu/en/reservations.

  • VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9
  • VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9
  • VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9
  • VinFast a Pininfarina představují VF 8 a VF 9