virtuální projížďka v bmw vision inext | Aktuality | autoweek.cz

Virtuální projížďka v BMW Vision iNext

Virtuální projížďka v BMW Vision iNext

27.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na výstavě Consumer Electronic Show (CES) 2019 v Las Vegas BMW Group ukáže mnoho různých způsobů využití digitální konektivity. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet virtuální projížďku v BMW Vision iNext vybaveném BMW Inteligentním osobním asistentem.
Na výstavě Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas BMW Group ukáže své inovativní schopnosti v oblasti designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (D+ACES). Právě tyto oblasti jsou definovány jako hlavní složky strategie společnosti Number One > Next.
 
Vizionářský vůz Vision iNext, poprvé představený v listopadu na autosalonu v Los Angeles, bude poprvé vystaven vedle propracované instalace kombinující skutečnost a virtuální realitu, která vytvoří realistický dojem autonomní, bezemisní a plně propojené jízdy.
 
Simulace začíná tím, že BMW Inteligentní osobní asistent projde plán na daný den a optimálně navrhne jednotlivé cesty. Návštěvníci vybavení brýlemi pro virtuální realitu, v nichž mají vytvořen speciální prostor, se mohou ponořit do virtuálního světa: zprvu budou BMW Vision iNext sami řídit, ale vozidlo posléze převezme řízení. V autonomním režimu Ease řidič začne více komunikovat s BMW Inteligentním osobním asistentem, který mu navrhne jaké digitální funkce může využít a zajistí i jejich obsluhu. Mezi tyto funkce patří videokonference, nakupování, obsluha chytrých funkcí domu a mnoho dalších.
 
BMW Vision iNext prostřednictvím svých revolučních technologií v oblasti vysoce automatizované jízdy, inteligentní konektivity a inovativního řešení displejů a zobrazování demonstruje mnoho způsobů, jak využít čas během jízdy. Návštěvníci výstavy si mohou v praxi vyzkoušet základní principy „Shy Tech“, tedy technologií, jež jsou nenápadně ukryté a ukazují se, jen když jsou používány. Interiér svým pojetím odpovídá na otázku: „Jak budou vypadat automobily v budoucnu, když je už nebude muset řídit člověk, ale když bude chtít, tak bude moci?“
 
  • Virtuální projížďka v BMW Vision iNext
  • Virtuální projížďka v BMW Vision iNext
  • Virtuální projížďka v BMW Vision iNext