vitesco technologies pro čistou dopravu | Aktuality | autoweek.cz

Vitesco Technologies pro čistou dopravu

Vitesco Technologies pro čistou dopravu

02.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Divize Powertrain společnosti Continental se stává společností Vitesco Technologies. Nový název odkazuje na vedoucí pozici v oblasti technologií pro čistou dopravu.
V německém Řeznu se představila nová společnost - někdejší divize koncernu Continental zaměřená na pohonné jednotky nově působí pod obchodním názvem Vitesco Technologies. Nová společnost, která fungovala nezávisle již od ledna 2019, představuje svou novou identitu na přibližně padesáti trzích po celém světě. Vitesco Technologies bude vyvíjet a dodávat pokročilé technologie pro pohon vozidel stávajícím a samozřejmě také novým zákazníkům podle jejich požadavků
 
Posílení autonomie společnosti Vitesco Technologies je reakcí koncernu Continental na rychle se měnící nároky v oblasti pohonných ústrojí automobilů. Na vrcholu politického a společenského tlaku po celém světě figuruje zejména drastické omezení emisí. Požadavky na posun v této oblasti však vypadají v každém regionu jinak.
 
„Naším cílem je ekologicky čistá a udržitelná doprava. Proto se soustředíme na to, aby základní komponent každého vozu - tedy jeho motor - využíval elektrický pohon a inteligentní technologie. Z globálního hlediska jsou žádané stále všechny typy pohonu. Chceme zajistit, aby jakýkoli pohonný agregát byl ekologicky čistý, efektivní a také dostupný. Cestu představuje důsledná elektrifikace. V oblasti elektrifikace spalovacích motorů chceme hrát vedoucí úlohu,“ prohlásil Andreas Wolf, ředitel společnosti Vitesco Technologies.
 
Vývoj nových pohonných ústrojí v současnosti prochází nejvýznamnější proměnou v dějinách, ale s odhadovaným podílem 50 % elektrických a hybridních vozidel v roce 2030 nabízí zároveň velké příležitosti v oblasti elektrické mobility. V příštích letech mimořádně stoupne důležitost zejména integrace mildhybridních systémů do spalovacích motorů.
 
Společnost Vitesco Technologies těží z bohatého a desítky let budovaného know-how ve vývoji široké řady pohonných ústrojí. To se týká také oblasti elektromobility. Vitesco Technologies v současnosti náleží k málu dodavatelů, schopných zajistit kompletní elektrifikaci pohonného ústrojí z jediného zdroje. Nabídka produktů zahrnuje moderní a efektivní systémy pro 48 V palubní síť, elektrické motory nebo elektroniku pohonu pro hybridní a plně elektrická vozidla.