vítkovice machinery group dále posilují v oboru cng | Aktuality | autoweek.cz

Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG

Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG

26.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Největší ryze česká strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group má již 14 plnicích stanic CNG a další buduje jak v rámci společného projektu se společností Benzina, tak i samostatně, takže jejich počet ještě letos dosáhne 33.
Výstavba nejnovější CNG stanice byla zahájena v rámci projektu budování CNG plniček na klasických čerpacích stanicích v síti společnosti Benzina. Plnicí stanice se nachází v Ústí nad Labem v městské části Předlice na ulici Hrbovická.
 
Ve společné síti VMG a Benziny půjde o devátou stanici v České republice z celkem 20, na něž byla uzavřena smlouva. Do srpna se jich objeví ještě dalších 11, a to v Olomouci, Kroměříži, ve Frýdlantu nad Ostravicí (dvě stanice), v Karviné, Praze - Horních Počernicích, v Mikulově, v Přibyslavicích (dvě stanice), ve Slaném a v Železné Rudě. Z nich bude strategicky nejvýznamnější především oboustranná čerpací stanice v Přibyslavicích na dálnici D1 u motorestu 9 křížů.
 
„V letošním roce obsadíme našimi plnícími stanicemi většinu krajů v ČR. Cílem je rovnoměrné pokrytí všech hlavních tahů, jak v okolí krajských měst, tak hraničních přechodů,“ uvedl za skupinu VMG ředitel její dceřiné společnosti Vítkovice Doprava Rodan Broskevič s tím, že příhraniční tahy jsou již dnes obsluhovány v blízkosti hranic s Polskem, Německem a Slovenskem.
 
ť s označením CNGvitall skupiny Vítkovice Machinery Group včetně stanic se společností Benzina letos dosáhne 33 plniček.
 
„V roce 2016 mohou motoristé počítat již se 40 našimi plnícími stanicemi CNG a v následujících letech plánujeme uvést každý rok do provozu minimálně deset stanic,“ doplnil obchodní ředitel Vítkovice Doprava Martin Žák.
 
Podle Žáka se skupina VMG zaměřuje také na investice u soukromých subjektů: „Již nyní provádíme přípravné práce pro realizaci výstavby plnící stanice CNG pro společnost TQM v Opavě. Velice zajímavá bude rovněž výstavba a provoz mateřské plnící stanice v Ostravě Kunčicích s navazujícími dodávkami CNG v rámci mobilních plynovodů prostřednictvím trajlerů nebo kontejnerů např. do společností, které CNG využívají při odstavení nebo omezeném provozu plynovodu, při plnění manipulačních vozíků, vykrytí špiček odběrů plynu a podobně.“
 
První neveřejná plnící stanice CNG skupiny VMG byla postavena v únoru 2009 ve vlastním průmyslovém areálu v Ostravě. Rok poté již skupina v Ostravě otevřela první veřejnou čerpací stanici CNG (březen 2010). Ta je v tuto chvíli z hlediska obchodu také nejvýkonnější plničkou - za rok 2014 se na této stanici prodalo 646 318 m3 CNG. Největší počet veřejných plnících stanic má skupina VMG momentálně v Moravskoslezském kraji, který byl jako domovský kraj pilotním regionem výstavby.

  • Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG
  • Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG
  • Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG