vize continentalu - řešení doručování | Aktuality | autoweek.cz

Vize Continentalu - řešení doručování

Vize Continentalu - řešení doručování

23.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Continental na veletrhu CES 2019 představila řešení pro bezproblémové doručování zásilek kurýrními roboty a autonomními vozidly bez řidiče. Kvůli nárůstu prodeje přes internet a lze očekávat zvýšenou potřebu automatizace rozvážkových služeb.
Zatímco dnes se mnoho zásilek rozváží během dne, kdy je většina lidí v práci, ve škole nebo tráví svůj čas jinak, robotaxi lze využít ke kurýrním službám mimo tuto dobu. Společnost Continental na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas představila distribuční systém budoucnosti na praktickém příkladu spojení autonomního mikrobusu a kurýrního robota.
 
Koncept autonomního rozvážkového vozidla, které umožňuje nasazení kurýrních robotů pro doručení balíčků koncovým zákazníkům i bez nutnosti jejich fyzické přítomnosti k vyzvednutí zásilky. Tento komplexní systém pro rozvážkovou službu zlepšuje kvalitu doručování balíčků, efektivitu a bezpečnost napříč celým distribučním řetězcem.
 
Dokonalé propojení autonomního vozidla, v tomto případě mikrobusu Continental Urban Mobility Experience (CUbE), a kurýrního robota, představuje efektivnější a úspornější způsob distribuce zboží. Vozidlo CUbE, které tvoří vývojovou platformu autonomních vozidel s elektrickým pohonem společnosti Continental, je vhodné pro dopravu zboží ve městě z distribučního skladu ke koncovému zákazníkovi či naopak. Tento typ vozidla, označovaného také jako robotaxi, se stane důležitou součástí komplexního distribučního systému rozvážkové služby budoucnosti.
 
Společnost Continental spatřuje v automatizované distribuci zboží samozřejmou součást městské dopravy v budoucnosti, která rozšíří možnosti současných rozvážkových služeb. Vozidlo CUbE může převážet jednoho nebo více kurýrních robotů a vypustit je tak, aby jako poslední článek distribučního řetězce zajistili doručení na požadované místo. Smyslem takových vozů je dokonalé využití přepravní kapacity a zkrácení čekacích lhůt. Odhady odborníků naznačují, že v hustě osídlených aglomeracích požadavky na přepravu zboží překonají výrazně narůstající nároky na dopravu cestujících.
 
Autonomní vozidla bez řidiče budou představovat velmi důležitou součást dopravy v chytrých městech budoucnosti. Autonomní vozidlo může být v provozu téměř 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Architekti měst budoucnosti považují takové automobily za výhodnou součást veřejné dopravy, protože díky nim nebude nutné k cestě na stanici hromadné dopravy používat vlastní vůz.
 
  • Vize Continentalu - řešení doručování
  • Vize Continentalu - řešení doručování
  • Vize Continentalu - řešení doručování