vláda v pondělí o budoucnosti autoprůmyslu čr | Aktuality | autoweek.cz

Vláda v pondělí o budoucnosti autoprůmyslu ČR

Vláda v pondělí o budoucnosti autoprůmyslu ČR

22.09.2017 | | Aktuality

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nadcházející pondělí, 25. září 2017, posoudí Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR a Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR - Český automobilový průmysl 2025.
Po sedmi měsících intenzivních jednání, která započala v únoru na společném Kolokviu o budoucnosti automobilového průmyslu ČR v Mladé Boleslavi, bude mít vláda na stole 25 konkrétních opatření na podporu rozvoje e-mobility, autonomního řízení a digitalizace v ČR.
 
Memorandum, které bude začátkem dlouhodobého dialogu vlády a automobilového průmyslu, deklaruje společný zájem posilovat konkurenceschopnost českého automobilového průmyslu v globální hospodářské soutěži a zachovávat jeho výsadní postavení jako jednoho ze stěžejních pilířů české ekonomiky. 
 
Sdružení automobilového průmyslu se v něm zavazuje podporovat úsilí o rozvoj moderních a efektivních systémů alternativních pohonů včetně elektromobility, autonomního řízení a digitalizace.
 
Memorandum konstatuje, že nástup trendů budoucnosti se neobejde bez rozsáhlých investic do výzkumu, vývoje, inovací a do podpory odpovídajícího přizpůsobení podmínek vzdělávacího systému.
 
Cílem je také usilovat o udržení vysoké zaměstnanosti a další posilování přidané hodnoty produkce automobilového průmyslu. Vláda i AutoSAP se v textu přihlásí k podpoře navyšování podílu nově prodaných vozů s alternativním pohonem včetně elektromobilů.
 
Vláda ČR má podporovat zapojení vysokých škol, krajů, měst a obcí do realizace opatření Akčního plánu pro budoucnost automobilového průmyslu. První vyhodnocení přijatých opatření by mělo Ministerstvo průmyslu a obchodu provést do konce roku 2018.