vlivný muž evropského autoprůmyslu bude v praze | Aktuality | autoweek.cz

Vlivný muž evropského autoprůmyslu bude v Praze

Vlivný muž evropského autoprůmyslu bude v Praze

11.04.2018 | | Aktuality

Generální tajemník ACEA Erik Jonnaert se chystá do Prahy na vrcholnou schůzku představitelů automobilového průmyslu středoevropských zemí.
Generální tajemník Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) Erik Jonnaert v pátek vystoupí na V4 Automotive Summitu v Kaiserštejnském paláci, kde se bude jednat o připravovaných regulacích emisí CO2 z budoucích osobních automobilů a o nástupu čisté mobility.
 
Země Visegrádské skupiny chtějí na konferenci bok po boku deklarovat svá stanoviska k projednávané evropské legislativě a projednat souvislosti, které mohou ovlivnit konkurenceschopnost autoprůmyslu v regionu.
 
Belgičan Erik Jonnaert je nástupcem dlouholetého generálního tajemníka ACEA Čecha Ivana Hodače, který bude páteční summit v Praze moderovat.
 
Pozváni jsou zástupci národních asociací automobilového průmyslu, vlád zemí V4, evropští poslanci, diplomaté a představitelé vybraných firem a zapojených sektorů. Jednání se má zabývat především možnými dopady nových emisních limitů na automobilový průmysl střední Evropy po roce 2020.
 
Panelisté se mají také zabývat souvislostmi nástupu čisté mobility, především rozvoji dobíjecí infrastruktury a vytváření pobídek pro nákup vozidel s nízkými emisemi.
 
AutoSAP už dříve deklaroval, že vítá veškeré efektivní a ekonomicky realizovatelné aktivity, vedoucí k co možná nejrychlejšímu omezování emisí CO2 v dopravě při vnímání všech souvislostí, které jsou pro budoucnost prosperujícího autoprůmyslu v České republice klíčové.