chevrolet volt ve službách new yorku | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Chevrolet Volt ve službách New Yorku

Chevrolet Volt ve službách New Yorku

18.07.2011 | Rybecký Vladimír | Trendy

Město New York rozšiřuje svoji flotilu policejních vozidel o 50 Chevroletů Volt. Volt se stane prvním elektrickým vozidlem používaným v New York City Police Department.

Nákup je součástí snahy o snížení znečištění ovzduší, tvorby uhlíkatých emisí a spotřeby paliva. Starosta New Yorku Michael R. Bloomberg oznámil používání Chevroletů Volt spolu s jinými elektrickými vozidly na tiskové konferenci ve Woodside Queens v New Yorku.

Volt se stane prvním elektrickým automobilem používaným policií v New Yorku, která požívá také elektrické skútry a golfová vozidla. Volt tvoří většinu ze 70 nových elektrických vozidel, které začne město využívat vedle stávajících 430.

"Jde o nejnovější a dosud největší přírůstek elektrických vozidel do městské flotily, která je současně celonárodně největší městskou flotilou čistých vozidel," řekl starosta Bloomberg v prohlášení pro tisk. "Budeme v tomto trendu pokračovat, ale musíme také poskytnout obyvatelům New Yorku nástroje k nasměrování jejich životů směrem přátelským k životnímu prostředí.

Když jim nabídneme příklad, lidé se mnohem pravděpodobněji rozhodnou pro elektrická vozidla. Naším úkolem je zajistit pro veřejnost fakta, ujistit obyvatele, že se mohou sami rozhodnout a že pokud chtějí jezdit na elektrických vozidlech, poskytneme jim potřebnou infrastrukturu. To vše je součástí agendy našeho programu PlaNYC vytvoření lepšího, zelenějšího New York City."

Prvních 60 km jezdí Volt bez produkce výfukových plynů - využívá elektrickou energii plně nabitých 16 kWh lithio-ionových akumulátorů. Když se akumulátory vybíjejí, začne pracovat zážehový motor spojený s generátorem generátor a prodlouží tak dojezd o dalších 550 km na celkový dojezd přes 600 kilometrů.