volkswagen amarok aventura | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Amarok Aventura

Volkswagen Amarok Aventura

30.05.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Díky vysoké poloze sedadel, dobrému výhledu a kvalitnímu interiéru je pick-up značky Volkswagen atraktivní alternativou k luxusním SUV. Jde o jediný pick-up v segmentu s turbodieselem V6 3,0 l. Ve verzi se 165 kW dosahuje nejvyšší rychlost až 193 km/h.
Volkswagen Užitkové vozy ještě víc přibližuje nový prémiový pick-up Amarok Aventura, který bude nabízen s nejnovější generací motoru V6. V nejvýkonnější verzi má nejvyšší výkon 165 kW (224 k) a maximální točivý moment 550 N.m. To mu umožňuje nejvyšší rychlost až 193 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,9 s.
 
Nový rám za kabinou modelu Amarok Aventura lakovaný v barvě karoserie prodlužuje dvojitou kabinou a tvoří přechod k otevřené ložné ploše 2,52 m2.
 
Terénní pick-up nabízí novinky také v interiéru. Mezi ně patří atraktivní nově navržená přístrojová deska, která má u speciální edice Amarok Aventura barevný displej mezi klasickými kruhovými přístroji s režimem zobrazení 3D. Multifunkční volant obšitý kůží usnadňuje řidiči ovládání audiosystému, telefonu nebo multifunkčního ukazatele. Prostřednictvím nových, na přání dodávaných páček na volantu pro manuální řazení (sériově v edici Aventura) lze ovládat osmirychlostní automatickou převodovku.
 
Na středové konzoli v  zorném poli řidiče je nový infosystém. Díky systému Car-Net lze prostřednictvím USB integrovat chytrý telefon, jehož funkce jsou přístupné na dotykovém displeji vozu. Guide & Inform rozšiřuje navigační systém o aktuální internetové informace. Navigační systém Discover Media je sériově vybaven přijímačem digitálního rozhlasu DAB+.
 
Informační a zábavní systémy Composition Media nebo Discover Media jsou vybaveny také funkcí Digital Voice Enhancement, usnadňující komunikaci za jízdy. Systém handsfree zesiluje hlas, takže se řidič nemusí otáčet ke spolucestujícím ani hovořit moc nahlas. Cestující na zadních sedadlech slyší hovořící osobu prostřednictvím zadních reproduktorů.
 
Zahájení předprodeje v České republice se předpokládá v srpnu 2016 a oficiální vstup nového Amaroku na český trh je plánován na listopad 2016.
 
Amarok Aventura s oceněnými sedadly ergoComfort: Elektricky nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce vpředu (nastavitelná ve 14 směrech, ve 12 směrech elektricky, ve dvou směrech manuálně) lze individuálně a komfortně přizpůsobit postavě sedící osoby.
 
Ozdobou interiéru nového modelu Amarok jsou nová, elektricky nastavitelná sedadla ergoComfort pro řidiče a spolujezdce vpředu s pečetí kvality AGR organizace Aktion Gesunder Rücken e.V. (Akce zdravá záda).
  • Volkswagen Amarok Aventura
  • Volkswagen Amarok Aventura
  • Volkswagen Amarok Aventura
  • Volkswagen Amarok Aventura
  • Volkswagen Amarok Aventura