volkswagen arteon bude i jako shooting brake | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Arteon bude i jako Shooting brake

Volkswagen Arteon bude i jako Shooting brake

03.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zveřejnil první fakta o nové generaci modelu Arteon před jeho virtuální světovou premiérou 24. června 2020. Vrcholný model značky bude nově nabízen i v karosářské variantě Shooting brake.
Arteon vyjadřuje to, co si Volkswagen představuje pod pojmem Gran Turismo - automobil pro cestování ve velkém stylu. Volkswagen nyní zveřejnil první náhled na modernizovanou podobu tohoto dynamického vozu se splývavou zádí. V rámci této modelové řady bude nově nabízena i druhá karosářská varianta s označením Shooting Brake. Ta se vyznačuje elegantním vzhledem s alternativní verzí k tradičním kombi Variant.
 
Volkswagen Arteon je nekonvenční exkluzivní fastback vytvořený s využitím modulární platformy MQB. Je dlouhý 4864 mm při rozvoru náprav 2842 mm. Představil se na jaře roku 2017. Volkswagen nyní připravuje rozsáhlou modernizaci této modelové řady zahrnující nové technicky vyspělé pohony a inteligentní komfortní a asistenční systémy
 
Všechny pohonné jednotky slibují vysokou hospodárnost s nízkými emisemi a mimořádně vysokými hodnotami točivého momentu. Maximální efektivita byla dosažena použitím inovativní techniky v konstrukci motoru a výfukové soustavy.
 
Výbava bude rozšířena o inteligentní asistenční systémy. Příkladem je Travel Assist, jehož prostřednictvím mohou řidiči v případě potřeby poprvé využívat funkci vysoce automatizované jízdy. Arteon při cestování dokáže pod dohledem řidiče až do rychlosti jízdy 210 km/h převzít kontrolu nad řízením, zrychlováním a brzděním.
 
V interiéru bude zcela nové uživatelské prostředí, které koresponduje s exkluzivním charakterem modelu. Nejvyšší úroveň konektivity poskytnou nejnovější informační a zábavní systémy na základě třetí generace modulární platformy MIB3.
 
Světová premiéra modelů Arteon a Arteon Shooting Brake se uskuteční v červnu, kdy budou zveřejněny také podrobné informace.
 

  • Volkswagen Arteon bude i jako Shooting brake
  • Volkswagen Arteon bude i jako Shooting brake