volkswagen e-crafter ve službách dhl express | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen e-Crafter ve službách DHL Express

Volkswagen e-Crafter ve službách DHL Express

07.08.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Volkswagen e-Crafter rozšířil vozový park DHL Express aby tiše a bezemisně doručoval zásilky v Praze a Brně. Má ideální provozní a užitné vlastnosti pro náročné podmínky městské logistiky.

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter. Renomovaná logistická společnost považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech. Kurýři společnosti DHL Express jezdí s prvními vozy e-Crafter v ulicích Prahy a Brna.
 
Vozy Volkswagen e-Crafter v barvách společnosti DHL Express zlepšují díky nulovým emisím CO2 kvalitu ovzduší v Praze a Brně. Elektrický pohon zvyšuje hospodárnost provozu především v městské dopravě s častými zastávkami. Volkswagen e-Crafter ujede na jedno nabití až 173 km a dosahuje elektronicky omezenou nejvyšší rychlost 90 km/h, což je pro každodenní provoz kurýrů DHL Express na městských trasách naprosto postačující. DHL Express již plánuje postupné rozšiřování svého vozového parku v České republice o další vozidla s elektrickým pohonem.
 
Volkswagen e-Crafter byl představen v roce 2018. Je koncipován pro firmy a živnostníky, které jsou aktivní v centrech měst - doručovací, kurýrní a další logistické služby, řemeslníky, maloobchodníky, dodavatele energií nebo provozovatele kyvadlové dopravy či taxislužby.
 
Lithio-ionové akumulátory s kapacitou 35,8 kWh jsou uloženy pod podlahou. Díky tomu je možné využívat celý objem nákladového prostoru skříňového vozu s vysokou střechou a vnější výškou 2590 mm 10,7 m3. To samé platí pro další důležité rozměry, jako je šířka mezi podběhy (1380 mm) nebo výška nákladového prostoru (1861 mm). Maximální užitečná hmotnost činí v závislosti na verzi 975 až 1720 kg. U nabíjecí stanice CCS o výkonu 40 kW lze akumulátory nabít stejnosměrným proudem na 80 % maximální kapacity za 45 minut.
 
„Tichý a bezemisní elektrický pohon e-Crafteru je pro městskou logistiku jako stvořený, což nyní dokazuje flotila ve službách dopravní společnosti DHL Express,“ říká ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika Jakub Šebesta.
 
„DHL Express činí aktivní kroky k trvalé udržitelnosti a ochraně klimatu v rámci přístupu GoGreen a ambiciózní firemní strategie Mise 2050, jejímž dlouhodobým cílem je snížit emise související s logistikou na nulu. Jedním z nejdůležitějších opatření v této oblasti je přechod na elektromobilitu v rámci našeho vozového parku. Volkswagen e-Crafter nás zaujal nejen svým elektrickým pohonem, ale také velkým nákladním prostorem, v němž dokáže přepravit až 1,72 t nákladu. Svou robustní konstrukcí je navíc skvěle připraven pro mimořádně náročný provoz kurýrní služby. Naši řidiči kromě toho oceňují zvýšení komfortu při plnění svých pracovních úkolů a pozoruhodnou jízdní dynamiku. První zkušenosti z praktického provozu již ukazují, že toto rozhodnutí bylo správné,“ říká provozní ředitel společnosti DHL Express (Czech Republic) Pavel Šmejkal.
 

  • Volkswagen e-Crafter ve službách DHL Express
  • Volkswagen e-Crafter ve službách DHL Express
  • Volkswagen e-Crafter ve službách DHL Express