volkswagen golf sportsvan se představuje ve frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Golf Sportsvan se představuje ve Frankfurtu

Volkswagen Golf Sportsvan se představuje ve Frankfurtu

10.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kompaktní MPV doplní v polovině příštího roku modelovou řadu Volkswagen Golf. Nástupce oblíbené verze Golf Plus má sportovní design kombinující s vysokou praktičností pro každodenní provoz.

Volkswagen na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem představuje studii nově vyvíjeného modelu Golf Sportsvan. Se 4338 mm je o 134 mm delší než dosavadní Golf Plus a o 83 mm delší než "normální" Golf.

Golf Sportsvan má prostorný a variabilní interiér se zadními sedadly podélně posuvnými o 180 mm. Zavazadlový prostor má objem 498 l, po sklopení sedadel dokonce více než 1500 l.

Již základní verze se bude sériově dodávat s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS+, multikolizní brzdou, klimatizací, sedmi airbagy, novou elektronickou parkovací brzdou, 5“ dotykovým displejem, variabilní podlahou zavazadlového prostoru a krytem zavazadlového prostoru.

Výbava modelu Golf Sportsvan bude zahrnovat rovněž nové asistenční systémy. Poprvé v Golfu bude do nabídky zařazen asistent pro sledování slepého úhlu včetně funkce pro bezpečné vyjetí z parkovacího místa Rear Traffic Allert. Tento systém upozorňuje řidiče za jízdy na vozidla ukrytá ve slepém úhlu a při couvání z parkovacího místa registruje také vozidla, která se přibližují k zádi vozidla a pro řidiče jsou jen obtížně viditelná. Hrozí-li kolize, aktivuje elektronika asistenta pro vyjíždění z parkovacího místa automaticky funkci nouzového brzdění.

Kromě toho budou k dispozici další technické inovace, jako například adaptivní regulace podvozku DCC, asistent pro sledování okolí vozidla Front Assist s funkcí nouzového brzdění City, adaptivní tempomat ACC a asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

Pro Golf Sportsvan bude k dispozici šest nových motorů s rozpětím výkonů od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k), které jsou úspornější než předchozí varianty. Všechny jsou sériově vybaveny systémem start-stop. 

  • Volkswagen Golf Sportsvan se představuje ve Frankfurtu
  • Volkswagen Golf Sportsvan se představuje ve Frankfurtu
  • Volkswagen Golf Sportsvan se představuje ve Frankfurtu