volkswagen id.3 hvězdou festivalu praha září | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen ID.3 hvězdou festivalu Praha Září

Volkswagen ID.3 hvězdou festivalu Praha Září

08.09.2020 | | Aktuality

Volkswagen podpoří festival Praha Září jako oficiální partner. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu za volantem elektromobilu ID.3. Bohatý program pro veřejnost se uskuteční ve dnech 8. až 28. září 2020 na výstavišti v Holešovicích.
Volkswagen je oficiálním partnerem festivalu Praha Září, který se uskuteční ve dnech 8. až 28. září 2020 na Výstavišti Praha jako náhrada nejvýznamnějších pražských festivalů zrušených kvůli pandemii koronaviru. Volkswagen společně se svými partnery pro festival připravil bohatý doprovodný program včetně možnosti testovacích jízd ve 12 nových elektromobilech ID.3. Zájemci o testovací jízdu si mohou elektromobil ID.3 rezervovat na konkrétní termín na volkswagen.cz/jizda.
 
„Stejně jako všichni milovníci umění mám velkou radost, že se organizátorům podařilo připravit atraktivní náhradu za zrušený program mnoha významných pražských festivalů v podobě společného festivalu Praha Září. Pro značku Volkswagen je ctí, že je oficiálním partnerem tohoto projektu,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.
 
 „Pro návštěvníky Výstaviště v pražských Holešovicích jsme společně s našimi partnery připravili bohatý doprovodný program. Po celou dobu tří týdnů bude na místě náš tým s elektromobily ID.3. Zájemci budou moci absolvovat zkušební jízdu, aby se mohli na vlastní kůži přesvědčit o výhodách, které poskytuje progresivní elektromobilita značky Volkswagen,“ dodal Jiří Štoček.
 
Volkswagen ID.3 je prvním modelem značky nabízeným výhradně s elektrickým pohonem. Modulární platforma MEB umožňuje maximálně využívat přednosti elektrického pohonu a přitom cestující mají k dispozici mimořádně prostorný interiér. S trakčním elektromotorem o výkonu 150 kW (204 k) ve spojení s účinnou rekuperací kinetické energie má dojezd až 549 km (podle WLTP). U vrcholné verze s nabíjecím výkonem až 125 kW se doplní dostatek elektrické energie pro ujetí 350 km za 30 minut. Nový Volkswagen ID.3 je na českém trhu aktuálně k dispozici se střední velikostí akumulátoru a dojezdem 420 km (podle WLTP) za cenu od 1 014 900 Kč.
 
Praha Září spojuje do jedné akce nejvýznamnější hudební, taneční, filmové a divadelní festivaly v Praze, které byly letos zrušeny v rámci opatření proti šíření onemocnění Covid-19. Pod společnou hlavičkou se uskuteční programy festivalů LetNíLetNá Praha, Pražské jaro, United Islands of Prague, Metronome.cz, Pražský mezinárodní filmový festival, Signal a designblok.