volkswagen id.4 k prvním zákazníkům v čr | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen ID.4 k prvním zákazníkům v ČR

Volkswagen ID.4 k prvním zákazníkům v ČR

12.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V polovině března obdrží první vozy ID.4 čeští prodejci značky Volkswagen a zákazníci, kteří si toto elektricky poháněné rodinné SUV objednali v rámci předprodeje. ID.4 budou od příštího týdne k dispozici u prodejců ke zkušebním jízdám a lze jej objednávat za ceny od 991 900 Kč.
Prvních bezmála 100 elektrických SUV Volkswagen ID.4 je již v České republice. Oficiální prodej bude spuštěn na začátku třetího březnového týdne. Autorizovaní prodejci značky Volkswagen budou od 15. března nabízet zájemcům zkušební jízdy a současně předají první vozy zákazníkům, kteří si ID.4 objednali v rámci předprodeje. Aktuální nabídka zahrnuje široký výběr výbav a variant elektrického pohonu s cenami již od 991 900 Kč.
 
Všechny vozy disponují již nejnovějším softwarem s označením ID.Software 2.1. Toto řešení poprvé umožňuje pravidelné aktualizace vozidla technologií Over-the-Air, aniž by zákazník musel do servisu. Od léta bude Volkswagen majitelům elektromobilu ID.4 poskytovat každé tři měsíce aktualizace, které budou zahrnovat kromě optimalizace softwaru také nové funkce a možnosti individualizace.
 
SUV Volkswagen ID.4 používá, stejně jako kompaktní hatchback ID.3, modulární platformu pro elektromobily MEB. Elektrický pohon je koncipován pro cestování i na delší vzdálenosti, a to především u verzí s elektromotorem o výkonu 150 kW a využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh, které umožňují dojezd až 522 km (WLTP). Varianty s nižším výkonem (109 kW nebo 125 kW) a využitelnou kapacitou akumulátorů 52 kWh ujedou až 345 km (WLTP).
 
V závislosti na poloze opěradel zadních sedadel nabízí zavazadlový prostor o objemu 543 až 1575 l. Díky robustní konstrukci a výkonnému pohonu zadních kol si poradí i s přívěsem s hmotností až 750 kg (nebrzděný), resp. 1000 kg (brzděný).
 
Zákazníci mají u modelu ID.4 široký výběr variant. Nabídka je sestavena z předem nakonfigurovaných verzí různého charakteru - od výbavy City (od 991 900 Kč) až po Max (od 1 486 900 Kč). Nabídku brzy doplní také vrcholná verze ID.4 GTX s pohonem všech kol a výkonem 220 kW.

  • Volkswagen ID.4 k prvním zákazníkům v ČR
  • Volkswagen ID.4 k prvním zákazníkům v ČR
  • Volkswagen ID.4 k prvním zákazníkům v ČR