volkswagen investuje do elektromobility 60 miliard eur | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen investuje do elektromobility 60 miliard eur

Volkswagen investuje do elektromobility 60 miliard eur

17.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen do roku 2024 investuje 60 miliard eur na vývoj elektricky poháněných a hybridních automobilů a digitálních technologií. Jednání nejvyššího vedení koncernu tak potvrdilo plány, které už na jaře ohlásil generální ředitel Herbert Diess.
Do roku 2029 skupina plánuje uvést na trh až 75 modelů s plně elektrickým pohonem a 60 hybridních modelů. Plánovaná výroba elektrifikovaných vozidel má dosáhnout 26 milionů vozů do roku 2029 z nichž 20 milionů bude používat koncernovou modulární platformu pro elektromobily MEB. Většina ze zbývajících 6 milionů vozidel bude založena na vysoce výkonné platformě PPE. Volkswagen také plánuje do roku 2029 prodat téměř 6 milionů vozidel s hybridním pohonem.
 
Elektricky poháněná vozidla se budou vyrábět v německých závodech ve Cvikově, Emdenu, Hannoveru, Zuffenhausenu a Drážďanech, mimo Německo to bude v Mladé Boleslavi, Chattanooze ve státě Tennessee a čínských závodech ve městech Foshan v provincii Guandong a Anting na předměstí Šanghaje.
 
Volkswagen přestaví svůj závod v německém Emdenu na výrobu elektricky poháněného SUV od roku 2022. Do konce letošního roku bude přijato rozhodnutí o umístění nové továrny, kam se přesune výroba z Emdenu. Původní volba na výstavbu nové továrny u Izmiru v Turecku byla z politických důvodů pozastavena.
 
„V následujících letech zrychlíme tempo našich investic. Hybridizace, elektrifikace a digitalizace našeho výrobního programu se stávají stále důležitějšími oblastmi, na něž se zaměříme. Máme v úmyslu využít úspory z maximálních synergií plynoucích z velkého objemu produkce. Ve světle zhoršující se ekonomické situace také pracujeme na zvyšování naší produktivity, efektivity a naší nákladové základně abychom zajistili splnění našich cílů,“ řekl generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess.
 
„Celý projekt je náročný, ale Volkswagen se rozhodl správně, s odvahou a jasnou orientací na CO2 neutrální mobilitu. Pro Volkswagen a ochranu klimatu v Německu nyní nastává deset klíčových let,“ uvedl člen dozorčí rady Volkswagenu a  předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil (SPD).
  • Volkswagen investuje do elektromobility 60 miliard eur
  • Volkswagen investuje do elektromobility 60 miliard eur