cupra vstoupila na trh v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Cupra vstoupila na trh v České republice

Cupra vstoupila na trh v České republice

11.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Loni představená značka Cupra otevřela své první dealerství v České republice. Cupra kromě SUV Ateca nabízí také lifestylové kolekce a příslušenství. Exkluzivní zážitky se značkou Cupra nabídnou Pyramida Centrum, Autocentrum Šmucler a Louda Brno.
Značka Cupra otevřela své první dealerství v České republice. Prvním českým autorizovaným prodejcem a servisem sportovních vozů Cupra se stala společnost Pyramida Centrum v Praze-Průhonicích. Zanedlouho začnou tyto vozy a služby pro náročné zákazníky nabízet v exkluzivním prostředí značky Cupra také společnosti Autocentrum Šmucler v Plzni a Louda Brno.
 
„Cupra je značka, která má před sebou neobyčejnou budoucnost. Je to neobyčejná značka pro zákazníky, kteří žijí své životy s opravdovou vášní. Mám proto velkou radost, že můžeme díky společnosti Pyramida Centrum v Praze-Průhonicích nabízet výjimečné produkty a služby Cupra v exkluzivním prostředí také našim českým zákazníkům, jejichž zájem o vozy Cupra nepřetržitě roste,“ říká ředitel značky Cupra ve společnosti Porsche ČR Aleš Novák.
 
Spojení s motoristickým sportem
Novou značku Cupra vytvořila společnost Seat a představila ji v únoru 2018, aby na trhu vyplnila prostor mezi mainstreamovým a prémiovým segmentem. Na konci loňského roku uvedla na trh svůj první model Cupra Ateca. Letos nabídku oživí exkluzivní edice Seatu Leon Cupra R ST. Rok 2020 přinese tři novinky: Cupra Leon a Leon ST na základě nové generace Seatu Leon a nový crossover.
 
Předsedou představenstva značky Cupra byl jmenován člen představenstva společnosti Seat odpovědný za prodeje a marketing Wayne Griffiths. V roce 2018 meziročně vzrostl prodej modelu Leon Cupra o 40 % z 9200 na 12 900 vozů a celkem bylo prodáno 14 300 vozů Cupra. V České republice se loni pro Leon Cupra rozhodlo 200 zákazníků proti 180 v roce 2017.
 
V roce 2018 byla založena i sportovní divize Cupra Racing, vyvíjející vozy Cupra TCR pro okruhové závody cestovních vozů. Značka stojí u zrodu i nové kategorie ETCR pro elektricky poháněné závodní cestovní vozy. V současnosti intenzivně vyvíjí závodní vůz Cupra e-Racer, s nímž v roce 2020 vstoupí do první sezony ETCR.
 
Nejen auta
Výjimečnost značky potvrzuje specializovaný formát prodeje, který zohledňuje požadavky náročného zákazníka hledajícího odlišení, důmysl a výkon, nikoli masový produkt. Po světě už má Cupra 277 prodejních míst. V České republice se pro rok 2019 počítá s otevřením tří dealerství. Zákazníci však mohou nadále objednávat modely Cupra i u autorizovaných prodejců značky Seat.
 
Ve specializovaném dealerství jsou v exkluzivním prostředí vystaveny nejen automobily Cupra, ale také lifestylová kolekce a příslušenství Cupra. Tzv. Cupra Corner kombinuje vytříbené přírodní materiály, jejich textury i barevné odstíny, od chalkanitu přes měď a dřevo až po beton. Jedinečný design interiéru showroomu zřetelně odlišuje vozy Cupra od produktů Seat.
 
Kromě automobilů Cupra nabízí také sortiment příslušenství a stylových doplňků. Značka navázala partnerství s malými studii a řemeslnými dílnami jako jsou L.G.R., Trakatan nebo FaBike, které vyvíjejí exkluzivní rukodělné výrobky a limitované edice produktů. Cupra tím podporuje své zaměření na řemeslné zpracování, kvalitu a individualizaci. Cupra spolupracuje také se značkami Dainese, Ninco a dalšími, s nimiž sdílí svou vášeň pro motoristický sport, vyspělou techniku a inovace.
 
Značka Cupra si zakládá na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi. Tzv. Cupra Master je speciálně kvalifikovaný odborník, který zajišťuje veškerou komunikaci se zákazníkem, důkladně jej seznamuje se všemi funkcemi a schopnostmi příslušného modelu Cupra, zve jej na nejrůznější akce místní komunity Cupra a zajišťuje mu veškeré poprodejní služby od příslušenství až po servis.
 
Cupra Ateca
Prvním sériově vyráběným modelem značky je SUV Cupra Ateca. S nejvyšším výkonem 220 kW (300 k), pohonem všech kol 4Drive a novou sedmistupňovou převodovkou DSG nabízí sportovní charakter, radost z jízdy a snadné používání v každodenním životě. Řidič si může přizpůsobit nastavení vozidla prostřednictvím voliče jízdních režimů, mezi nimiž figuruje i nejsportovnější mód Cupra pro opravdu ostrou jízdu. Kromě pohonu lze tímto způsobem individualizovat také charakteristiku adaptivních tlumičů DCC (Dynamic Chassis Control) a progresivního řízení.
 
V porovnání se Seatem Ateca je těžiště vozidla o 10 mm nižší. Zpomalení mají na starosti brzdy Brembo. Zavazadlový prostor, přístupný bezdotykově elektricky ovládaným zadním výklopným víkem, má objem 485 l. Cupra Ateca zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,2 s a dosahuje nejvyšší rychlost 247 km/h. Cupra Ateca se nabízí s rozsáhlou sériovou výbavou za základní cenu 1 199 900 Kč včetně pětileté záruky s omezením na 100 000 km.
 
  • Cupra vstoupila na trh v České republice
  • Cupra vstoupila na trh v České republice
  • Cupra vstoupila na trh v České republice
  • Cupra vstoupila na trh v České republice
  • Cupra vstoupila na trh v České republice