volkswagen představí elektromobily e-golf a e-up! | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!

Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!

30.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu Volkswagen představí dva elektromobily: e-up! a e-Golf. 

Oba vozy s  mají pětidveřovou karoserii a atraktivní výbavu. Sériová výbava zahrnuje automatickou klimatizaci s nezávislým topením a chlazením, rádio s navigačním systémem, vyhřívání čelního okna, světlomety LED pro denní svícení a v případě modelu e-Golf poprvé u značky Volkswagen i přední světlomety LED.

Obě novinky jsou kromě toho příkladně úsporné. Minivůz e-up! spotřebuje pouze 11,7 kWh elektrické energie na 100 km. Kompaktní e-Golf dosahuje 12,7 kWh/100 km.

Elektromotory, převodovky a lithio-ionové akumulátory obou elektromobilů pocházejí z vlastního vývoje a vyrábějí se v německých závodech Volkswagenu na výrobu komponent.

Model e-Golf je poháněn elektromotorem o výkonu 85 kW. Již při rozjezdu je k dispozici maximální točivý moment 270 N.m. Díky tomu e-Golf s pohonem předních kol zrychluje z 0 na 100 km/h za 10,4 s. Nejvyšší rychlost pětimístného vozu je elektronicky omezena na 140 km/h. Dojezd e-Golfu s akumulátorem o kapacitě 24,2 kWh je 190 km.

Čtyřmístný e-up! pohání elektromotor o výkonu 60 kW a točivém momentu 210 N.m. Opět jsou poháněna kola přední nápravy. Zrychlení z 0 na 100 km/h je za 12,4 s a nejvyšší rychlost 130 km/h. Na jedno nabití akumulátoru (18,7 kWh) e-up! ujede 160 km.

U obou vozů pomáhají maximalizovat dojezd dva mimořádně úsporné jízdní režimy Eco a Eco+ a čtyři stupně rekuperace kinetické energie, které lze snadno aktivovat.

Na nejrychlejších dobíjecích stanicích na stejnosměrný proud je doba dobíjení na 80 % maximální kapacity akumulátoru elektromobilů e-up! nebo e-Golf přibližně na 30 minut.

  • Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!
  • Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!
  • Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!
  • Volkswagen představí elektromobily e-Golf a e-up!