volkswagen rozšíří cloudové služby s amazonem | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen rozšíří cloudové služby s Amazonem

Volkswagen rozšíří cloudové služby s Amazonem

24.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen chce svůj průmyslový cloud, vybudovaný na platformě Amazonu, proměnit v B2B obchodní prostor. Proto jej hodlá otevřít i dalším strojírenským a technologickým společnostem. V důsledku toho očekává významné zvýšení produktivity.
Společnost Volkswagen už několik let spolupracuje s Amazon Web Services (AWS), jednou z nejrychleji rostoucích společností Amazonu, která pracuje hlavně s firemními zákazníky (např. BMW AGand Toyota, Avis Budget Group nebo Formula One Group) na průmyslovém cloudu pro správu, analýzu a v některých případech i zpeněžování dat.
 
Volkswagen chce zvýšit účinnost svou i svých partnerů rozšířením svých online služeb. Proto svůj průmyslový cloud otevře i dalším společnostem z oblastí strojírenství a technologie s cílem svůj cloudový softwarový a datový portál proměnit v obchodní prostředí, kde budou moci jeho obchodní partneři nakupovat a prodávat průmyslové aplikace.
 
Průmyslový cloud společnosti VW, navržený ve spolupráci s AWS je zamýšlen jako místo pro výměnu dat a softwaru, které pomůže urychlit digitalizaci výrobních procesů od lisování přes lakování až po údržbu strojů. Skupina Volkswagen od toho očekává výrazné zvýšení produktivity ve svých závodech.
 
„S průmyslovým cloudem vytváříme platformu, na níž mohou naši partneři nasazovat své softwarové aplikace,“ vysvětluje odpovědný manažer VW Nihar Patel. To by mělo zvýšit efektivitu u Volkswagenu i obchodní procesy s partnerskými společnostmi. Patel uvedl, že úsilí společnosti Volkswagen o urychlení digitalizace továren má podporu vedení odborových organizací.
 
Společnost Volkswagen už portál otevřela první skupině dodavatelských firem vedených společností Siemens AG. Očekává se, že tito partneři přispějí k softwarovým aplikacím, které budou sdíleny mezi nimi a společností VW. Do počáteční vlny dodavatelských partnerů patří švýcarský specialista na průmyslovou automatizaci ABB a německý dodavatel automatizovaných systémů lakování a inženýrských služeb Dürr.
 
Společnost Volkswagen, největší výrobce automobilů na světě a třetí po stránce tržní kapitalizace za společnostmi Tesla a Toyota Motor, provozuje po celém světě 120 závodů a spolupracuje s 1500 dodavateli disponujícími dalšími 30 000 továrnami. Společná platforma by měla postupně zahrnovat všechny závody Volkswagenu stejně jako všechny dodavatele a zjednodušit jejich vzájemnou výměnu dat.