volkswagen se připojí k platformě baidu apollo | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen se připojí k platformě Baidu Apollo

Volkswagen se připojí k platformě Baidu Apollo

05.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen uvedl, že se připojí ke konsorciu Apollo, které založil čínský internetový gigant Baidu s cílem vytvořit platformu pro vývoj autonomního řízení.
Společnost Baidu vytvořila konsorcium Apollo, které umožňuje otevřený přístup třetím stranám s cílem urychlit vývoj autonomních vozidel ve tvrdé konkurenci společností Waymo (Google) a Tesla. Platforma Apollo už získala více než 130 partnerů, včetně Microsoftu, Continentalu, Bosche, Audi nebo BMW. Minulý týden Volvo ohlásilo dohodu s Baidu na společném vývoji elektrických vozidel schopných autonomní jízdy na úrovni 4 s cílem hromadně vyrábět je pro Čínu, kde by měla sloužit jako robotaxi.
 
Nedávno Baidu oznámilo, že do konce letošního roku plánuje zahájit společné testování automobilů s Fordem. Před pár dny společnosti Volkswagen a Ford ohlásily úmysl prohloubit spolupráci i na oblast vozidel s elektrickým pohonem a o autonomní řízení. Jednání o náplni spolupráce úspěšně pokračují s vidinou, že by oba partneři mohli společným vývojem ušetřit miliardy eur.
 
Dohoda o spolupráci byla oznámena během schůzky představenstva společnosti Apollo ve městě Xiongan, jižně od Pekingu, kde byl otevřen nově vybudovaný testovací areál pro zkoušky vozidel s autonomním řízením. Volkswagen tím získal místo ve správní radě společnosti Apollo.
 
Volkswagen e-Golf byl připraven jako první společný projekt pro vývoj automatizovaného parkování se zabudováním systému Apollo na úrovni autonomního řízení 3 až 4. Podle viceprezidenta pro výzkum a vývoj společnosti Volkswagen (China) Investment Svena Patuschka Volkswagen do Apolla přináší silný tým značek. „Naším cílem je rychlé získání prvních konkrétních výsledků testů v průběhu několika následujících měsíců. Tyto výsledky by mohly sloužit jako základ pro vývoj řady funkcí pro zákazníky. V současné době zkoumáme další možné oblasti vývoje v Apollu,“ uvedl Patuschka.
 
Apollo je otevřená datová a softwarová platforma spojující automobilový, IT a elektronický průmysl. Apollo v sobě integruje všechny aspekty autonomního řízení včetně vývoje hardwaru, softwaru, cloudových služeb atd. Toto spojení více než 130 partnerů přispívá k rozvoji různých prvků i celkového systému, který je základem otevřené povahy platformy.

  • Volkswagen se připojí k platformě Baidu Apollo
  • Volkswagen se připojí k platformě Baidu Apollo