volkswagen světovou jedničkou? | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen světovou jedničkou?

Volkswagen světovou jedničkou?

08.01.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Skupina Volkswagen podle magazínu Bild am Sonntag v roce 2017 dodala zákazníkům 10,7 milionu automobilů, což znamená, že v souboji o pozici největšího výrobce automobilů na světě předstihla Toyotu.
Podle německého magazínu Bild am Sonntag skupina Volkswagen vč. značky Škoda v roce 2017 dosáhla poprvé v historii obrat vyšší než 220 miliard eur, tedy vyšší než rekordních 217,3 miliard v roce 2016, prvním celém roce po propuknutí aféry Dieselgate. Prodej vozů vloni meziročně vzrostl o 3,7 % nad předchozí rekord 10,3 milionu vozů s výsledkem 10,7 milionu dodaných aut. K tomuto zvýšení pomohl především dvouciferný růst v Číně a výsledky značek Volkswagen, Škoda a Seat, zatímco podle magazínu údajně byly zklamáním prodejní výsledky Audi.
 
Toyota už před měsícem uvedla, že svůj prodej za rok 2017 odhaduje na 10,35 milionu aut (včetně značek Lexus, Daihatsu a Hino).
 
Volkswagen oficiálně zveřejní hospodářské výsledky na konci února a informaci magazínu Bild am Sonntag odmítl komentovat. Zatím také nelze přesně odhadnout kolik prodala nově vytvořená aliance Renault, Nissan a Mitsubishi. Prodejní výsledky aliančních partnerů Renaultu a Nissanu se ale dosud vždy uváděly odděleně.