renault trucks rozšiřuje nabídku systému optitrack | Doprava | autoweek.cz

Renault Trucks rozšiřuje nabídku systému Optitrack

Renault Trucks rozšiřuje nabídku systému Optitrack

24.04.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Renault Trucks rozšiřuje svoji nabídku systému Optitrack o nové funkce, které ještě více zvyšují výkonnost vozidla a zachovají jeho výkon bez ohledu na typ terénu. Nabízí také variantu Optitrack+ s novými hydraulickými motory pro vozidla ve velmi náročných podmínkách.
Systém Optitrack, který značka Renault Trucks vyvíjí od roku 2009 ve spolupráci se společností Poclain Hydraulics, je k dispozici pro vozidla modelové řady C (cab 2,5m), nabízí vozidlu dočasný pohon a více hnací síly díky dvěma hydraulickým motorům integrovaných do nábojů předních kol. Tento systém poskytuje dočasný pohon všech kol ve chvíli, kdy to situace vyžaduje, přičemž na rozdíl od konvenčního řešení pohonu všech kol přispívá k vyššímu užitečnému zatížení, snižování spotřeby pohonných hmot a nákladů na údržbu. Nyní Renault Trucks rozšiřuje svoji nabídku Optitrack o další nové funkce.
 
Vynikající hnací síla za každé situace
Hydraulický tlak systému byl zvýšen ze 420 na 450 bar, což vedlo k 7% zvýšení maximálního točivého momentu na kolo. Tato novinka zlepšuje hnací sílu vozidla a umožňuje řidičům lépe zvládat jízdu s těžkým nákladem nebo jízdu ve strmém svahu.
 
Renault Trucks dále rozšířil nabídku systému o funkci boost, která zajišťuje maximální výkon při rozjezdu a celkovou kontrolu nad vozidlem ve velmi náročných podmínkách. Ve chvíli, kdy řidič tuto funkci aktivuje, se zvýší tlak v hydraulických motorech předních kol na maximum (450 bar), aby bylo dosaženo maximálního krouticího momentu již při rozjezdu.
 
Větší pohodlí při jízdě a lepší ovladatelnost
Systém Optitrack se deaktivuje při rychlosti vozidla vyšší než 50 km/h (oproti 40 km/h u předchozí varianty) a znovu se automaticky aktivuje při rychlosti 20 km/h a nevyžaduje tak žádnou manipulaci ze strany řidiče.
 
Auto-kalibrační funkce trvale upravuje nastavení systému Optitrack tak, aby byl zachován optimální výkon vozidla po celou dobu jeho provozu. Pro lepší ovladatelnost na všech typech terénu pak byla přidána další rychlost vzad (R2).
 
Jízda v každém terénu s Optitrack+
Vozidla provozována ve velmi náročných podmínkách mohou být nyní vybavena zesíleným systémem Optitrack+ s novými hydraulickými motory, které zvyšují krouticí moment na předních kolech o 30 %. Tato silnější verze systému nabízí výjimečnou hnací sílu bez přerušení během jízdy při velkém zatížení vozidla, jízdě ve svahu nebo v měkké půdě. Optitrack+ je doporučen pro využití při zemních pracích nebo přepravu kamene v náročných podmínkách.