volkswagen touareg r novým vrcholem | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Touareg R novým vrcholem

Volkswagen Touareg R novým vrcholem

27.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen týden před premiérou v Ženevě představuje nový Touareg R, který má tvořit pomyslný vrchol v nabídce velkého SUV, které je nejexkluzivnějším modelem značky.
Touareg R má být nejsportovnějším Touaregem poskytujícím největší výkon. Jestliže se v minulosti říkalo, že objem ničím nenahradíš, tak zde platí, že objem nahrazuje elektřina, takže velký výkon se zde spojuje s relativně hospodárným provozem a k dispozici je i možnost krátkodobé jízdy na čistě elektrický pohon. Jde o první hybridní verzí v řadě sportovních verzí R.
 
Hybridní pohon tvoří zážehový motor V6 3,0 TSI/250 kW (340 k) s přeplňováním turbodmychadlem, elektromotor 100 kW (136 k) a lithio-ionový akumulátor s kapacitou 14,1 kWh uložený pod podlahou zavazadlového prostoru. Největší systémový výkon je 340 kW (462 k). Točivý moment, dosahující až 700 N.m, je přenášen osmistupňovou samočinnou převodovkou s funkcí řazení Tiptronic a rozvodovkou sériově dodávaného pohonu všech kol 4Motion. Touareg R je koncipován i jako velmi zdatné tažné vozidlo, které utáhne brzděný přívěs o hmotnosti až 3,5 t a je nabízeno s asistentem Trailer Assist, který je funkční i v režimu výhradně elektrického pohonu.
 
Nejnovější verze asistenčního systému Travel Assist umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h. Reprezentuje aktuálně nejvyšší evoluční stupeň asistenčních systémů Volkswagen na cestě k autonomní jízdě (IQ.Drive).
 
Touareg R bude uveden na trh ve druhé polovině letošního roku s rozsáhlou výbavou.