volkswagen uvede 13. značku pro služby mobility | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen uvede 13. značku pro služby mobility

Volkswagen uvede 13. značku pro služby mobility

29.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V předvečer autosalonu v Paříži nastínil koncernový šéf Matthias Müller plány Volkswagenu pro nejbližší období. V rámci koncernové Strategie 2025 bude vytvořena 13. koncernová značka pro zajišťování služeb mobility.
Skupina VW ohlásila uvedení nové iniciativy na poli mobility na objednávku. Pro poskytování služeb v této oblasti bude vytvořena nová 13. koncernová značka. Její jméno bude oznámeno v listopadu. S touto značkou se VW Group chce stát evropskou jedničkou a zařadit se mezi tři nejúspěšnější globální provozovatele městské mobility. Značka se sídlem v Berlíně bude pokrývat služby sdílení automobilů (car sharingu), shuttle servisy, vlastní taxislužby včetně robotizovaných taxi a shuttlů atd.
 
Prvním krokem v rámci této iniciativy bude podle informace VW Group flotila vozidel Volkswagen provozovaná společností Gett v Moskvě. Se společností Gett Volkswagen uzavřel strategické partnerství a hodlá do tohoto provozovatele mobility investovat 300 milionů dolarů.
 
Volkswagen v následujících dvou letech uvede 17 vozidel s plug-in hybridním pohonem (ponesou i značku Škoda). Jako první z nich se v Paříži představuje Porsche Panamera E-Hybrid. VW Group rovněž plánuje rozsáhlé investice do rozvoje elektromobility. Budoucí elektromobily koncernu VW budou vycházet z nové platformy MEB, která byla využita ke stavbě koncepčního elektromobilu I.D. s dojezdem 600 km, který má na autosalonu v Paříži světovou premiéru.
  • Volkswagen uvede 13. značku pro služby mobility
  • Volkswagen uvede 13. značku pro služby mobility