volkswagen uvedl do prodeje e-golf | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen uvedl do prodeje e-Golf

Volkswagen uvedl do prodeje e-Golf

08.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vloni na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu Volkswagen představil dva elektromobily: e-up! a e-Golf. Volkswagen e-Golf už byl uveden na německý trh.

Volkswagen e-Golf s pětidveřovou karoserii má atraktivní výbavu zahrnující automatickou klimatizaci s nezávislým topením a chlazením, rádio s navigačním systémem, vyhřívání čelního okna, světlomety LED pro denní svícení a poprvé u značky Volkswagen i přední světlomety LED.

Elektromotory, převodovky a lithio-ionové akumulátory pocházejí z vlastního vývoje a vyrábějí se v německých závodech Volkswagenu na výrobu komponent.

Model e-Golf je poháněn elektromotorem o výkonu 85 kW. Již při rozjezdu je k dispozici maximální točivý moment 270 N.m. Díky tomu e-Golf s pohonem předních kol zrychluje z 0 na 100 km/h za 10,4 s. Nejvyšší rychlost pětimístného vozu je elektronicky omezena na 140 km/h. Kompaktní e-Golf spotřebuje 12,7 kWh/100 km. Dojezd e-Golfu s akumulátorem o kapacitě 24,2 kWh je 190 km.

Dojezd pomáhají maximalizovat dva mimořádně úsporné jízdní režimy Eco a Eco+ a čtyři stupně rekuperace kinetické energie, které lze snadno aktivovat.

Na nejrychlejších dobíjecích stanicích na stejnosměrný proud je doba dobíjení na 80 % maximální kapacity akumulátoru elektromobilu e-Golf přibližně na 30 minut.