uta vyvíjí tankovací aplikaci pro nový fleetboard store | Užitkové vozy | autoweek.cz

UTA vyvíjí tankovací aplikaci pro nový FleetBoard Store

UTA vyvíjí tankovací aplikaci pro nový FleetBoard Store

08.03.2017 | Rybecký Vladimír | Užitkové vozy

Průvodce UTA FuelGuide navede k nejvýhodnějším čerpacím stanicím na trase.
Společnost Union Tank Eckstein (UTA) vyvinula tankovací aplikaci pro nový obchod aplikací FleetBoard Store, který měl světovou premiéru na veletrhu užitkových vozidel IAA 2016 v Hannoveru a dostupný bude od roku 2017.
 
Průvodce UTA FuelGuide navede řidiče k aktuálně nejvýhodnějším čerpacím stanicím na trase a zohledňuje přitom konkrétní vzdálenosti a aktuální obsah nádrže. To umožní časově a nákladově optimální tankování vozidla. Propojením dat vozidla a čerpacích stanic v reálném čase mohou přepravci zlepšit řízení přepravy a získat další potenciál efektivity.
 
Průvodce UTA FuelGuide automaticky zahrne do rychlého a snadného vyhledávání nejbližší a nejvýhodnější čerpací stanice nejen aktuální cenu nafty, ale také aktuální polohu. Řidič může na vyjímatelném tabletu FleetBoard DispoPilot.guide zjistit také aktuální spotřebu, zbývající trasu, disponibilní obsah nádrže a průměrnou rychlost.
 
Aplikace převezme plánování trasy a řidič si nemusí dělat starosti o cenu paliva nebo načasování tankování. Toto inteligentní propojení podporuje řidiče, snižuje náklady a zvyšuje produktivitu přepravy. Aplikace UTA FuelGuide umožní časově a nákladově optimální tankování vozidla.
 
Daimler FleetBoard je jedním z předních evropských poskytovatelů telematických řešení pro nákladní automobily a autobusy. V současné době využívá FleetBoard zhruba 6000 zákazníků ve 180 000 vozidel. Modulární a integrovaný systém telematických služeb dceřiné společnosti Daimler poskytuje údaje o řidiči, vozovém parku a zakázce, propojuje všechny relevantní subjekty v logistickém systému a vytváří tak transparentnost napříč všemi úrovněmi. Služby FleetBoard jsou navrhovány pro konkrétní použití v dálkové dopravě, distribuci, stavebnictví i v osobní dopravě.
 
Užitková vozidla Mercedes-Benz mohou být na přání vybavena hardwarem pro FleetBoard již z výrobního závodu. U nového Mercedesu Benz Actros je FleetBoardjiž součástí sériové výbavy, ostatní vozidla lze systémem telematických služeb dovybavit.