škoda auto vyrobila dvoumiliontou převodovku dq 200 | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Auto vyrobila dvoumiliontou převodovku DQ 200

Škoda Auto vyrobila dvoumiliontou převodovku DQ 200

07.02.2018 | | Autoservis

Škoda Auto vyrobila v závodě ve Vrchlabí dvoumiliontou dvouspojkovou převodovku DQ 200. Sedmistupňová převodovka se používá v mnoha modelech značky Škoda i v dalších vozech koncernu Volkswagen. Ve Vrchlabí se denně vyrábí 2200 dvouspojkových převodovek.
Škoda Auto vyrobila v závodě ve Vrchlabí od září roku 2012 dvoumiliontou dvouspojkovou převodovku DQ 200 (DSG). Tato převodovka se používá v mnoha modelech značky Škoda i v různých vozech koncernu Volkswagen. V současné době vyrábí závod ve Vrchlabí 2200 převodovek denně.
 
Dvouspojková převodovka DQ 200 je v rámci celého automobilového průmyslu považována za jednu z nejmodernějších převodovek svého druhu. Přesvědčí nejen změnou převodového stupně během několika milisekund, ale také špičkovým komfortem řazení. Převodovku DQ 200 používá celá řada modelů značky Škoda i dalších vozů koncernu Volkswagen.
 
Závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí patří mezi nejmodernější výrobní závody v koncernu Volkswagen a se svými zhruba 1000 zaměstnanci je jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů ve východočeském regionu. Ve výrobě sází na moderní technologie, jako například na kooperující roboty. Ty zaměstnance podporují při vkládání řadícího pístu, jedné z nejcitlivějších činností ve výrobě převodovek. Takzvaný manipulační robot naproti tomu zásobuje desítky strojů díly a prázdné obaly přepravuje zpět do skladu. V této souvislosti lze také uvést automaticky řízené logistické vozidlo a vysoce moderní IT systém Transparentní továrna. Ten byl po tříleté přípravné fázi úspěšně implementován v listopadu minulého roku.
 
Vrchlabský závod je součástí výrobní sítě společnosti Škoda Auto již více než 70 let. Transformace závodu na výrobu vozů v závod na výrobu komponent proběhla v roce 2012. Během 18 měsíců byla vybudována nová výrobní hala a stávající haly byly modernizovány. Za rychlou přípravu výroby převodovek DQ 200 a dynamický rozvoj byl závod ve Vrchlabí v roce 2015 zvolen Továrnou roku. Tato cena patří mezi nejprestižnější ocenění v rámci evropského zpracovatelského průmyslu.
 
V uplynulých pěti letech investovala společnost Škoda Auto spolu s koncernem Volkswagen do výroby převodovek DQ 200 zhruba 250 milionů eur - do přestavby výrobních hal, do technického zařízení, do tréninkového centra výroby převodovek a do oblasti logistiky.
 
​„Závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí je uznáván jako jeden z nejmodernějších závodů na výrobu komponentů v rámci celého odvětví, Vrchlabský závod má rozhodující význam jako jeden z pilířů výroby společnosti Škoda Auto i v celém výrobním svazku koncernu Volkswagen“, říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, a dodává: „Rozsáhlé investice do tohoto závodu poukazují na to, že celý region má budoucnost.“
 
Frank Engel, vedoucí výroby komponentů společnosti Škoda Auto, k tomu dodává: „Svým vysokým osobním nasazením a vynikajícím know-how přispívají naši zaměstnanci rozhodující měrou k tomu, že jsme během pouhých pěti let dosáhli tohoto působivého počtu dvou milionů vyrobených převodovek DQ 200.“