volkswagen v detroitu představí dvojníka kodiaqu | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen v Detroitu představí dvojníka Kodiaqu

Volkswagen v Detroitu představí dvojníka Kodiaqu

19.12.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Z Volkswagenu Tiguan 2. generace byla odvozena prodloužená varianta s názvem Allspace. Tento dvojník Škody Kodiaq se v lednu představí na autosalonu v Detroitu.
Nový Tiguan je dlouhý 4486 mm, má rozvor náprav 2681 mm a zavazadlový prostor 615 l. Z něj odvozený Tiguan Allspace je o 210 mm delší (4696 mm), má o 110 mm prodloužený rozvor na 2791 mm a adekvátně větší prostor vzadu, aby se tam vešla další dvě sedadla, byť jen s minimálním prostorem pro nohy. Základní objem zavazadlového prostoru se zvětšil na 733 l. Volkswagen Tiguan Allspace je tedy přesně stejně velký jako Škoda Kodiaq (délka 4697 mm, rozvor 2791 mm a zavazadlový prostor 720 l).
 
Allspace bude druhou verzí Tiguanu, která bude sice větší, ale cenově dostupnější než Touareg. Prodávat se bude jen v USA, Číně a Evropě, ale jen v Evropě bude nabízen pod jménem Tiguan Allspace, zatímco v zámoří to bude jen Tiguan resp. Tiguan XL. Vyrábět se začne ve druhé polovině roku 2017 v mexické Pueble.
 
Volkswagen Tiguan 2. generace by ale měl mít tři základní verze - s běžným a prodlouženým rozvorem náprav a s pěti nebo sedmi sedadly. Třetí verzí má být pětimístný Tiguan CC s karoserií sportovního SUV. Všechny samozřejmě vzejdou z modulární platformy MQB, která umožňuje použít různé délky rozvory náprav, různé motory a kombinovat je i s pohonem 4x4.
  • Volkswagen v Detroitu představí dvojníka Kodiaqu
  • Volkswagen v Detroitu představí dvojníka Kodiaqu