volkswagen v ženevě představí cross up! | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen v Ženevě představí Cross up!

Volkswagen v Ženevě představí Cross up!

16.02.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen představil nový Cross up! už před jeho světovou premiérou, která se odehraje na nadcházejícím březnovém autosalonu.

Pětidveřový hatchback Volkswagen Cross up! je poháněn zážehovým litrovým tříválcem, který se bude nabízet ve dvou výkonových variantách - 44 kW (60 k) a 55 kW (75 k) přes pětirychlostní přímo řazenou převodovku.
U nového Cross up! zaujmou 16" litá kola a dále nabízí multifunkční displej, elektronický stabilizační program ESC, dálkově ovládané centrální zamykání, elektrické ovládání oken vpředu, mlhovky, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, asymetricky dělené zadní sedadlo či variabilní výšku zavazadlového prostoru.
Nový hatchback se připojí k řadě verzí Cross, odvozených o dalších modelů v nabídce, tedy CrossPolo, CrossGolf a CrossTouran. Cross up! byl představen jako koncept už při výstavní premiéře modelu up! na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011.
Nový model má jít v Evropě do prodeje od pozdního léta v roce 2013. Vzhledem k tomu, že ekvivalentem verzí Cross je u značky Škoda velmi populární řada Scout, nelze vyloučit, že se řada miniaut vyráběných v Bratislavě časem rozhodne i o Citigo Scout.