volkswagen vysílá multivan alltrack do jakéhokoli terénu | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen vysílá Multivan Alltrack do jakéhokoli terénu

Volkswagen vysílá Multivan Alltrack do jakéhokoli terénu

02.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Studie Volkswagen Multivan Alltrack kombinuje rekreační design s robustní výbavou terénního vozu.

Volkswagen Užitkové vozy na konceptu Multivan Alltrack ukazuje potenciál tohoto modelu. Multivan Alltrack může tahat přívěs s jachtou a ve městě s ním lze jet do divadla. Díky pohonu všech kol 4Motion a výbavě terénního vozu si Multivan Alltrack poradí i s nezpevněnými cestami.

Robustní přední a zadní nárazníky, odlišené šedou barvou, kontrastují společně s integrovanými ochrannými panely spodní části vozu v matně stříbrném odstínu s decentně elegantní barvou karoserie, stejně jako podběhy kol, boční ochranné lišty a ochranná lišta prahu zavazadlového prostoru.

Toto pojetí bylo důsledně přeneseno také do interiéru, který se vyznačuje kvalitními a odolnými materiály. Šedě-modrá sedadla z  přírodní kůže značky Poltrona Frau tvoří protipól tmavě hnědé „lodní" podlahy vyrobené ze skutečného dřeva speciální technologií Vinterio.

Ozdobná lišta prochází po obou stranách pod spodními okraji oken až do přístrojové desky. Tvoří vizuální spojení s centrálně umístěným informační a zábavním systémem. Požadovaný zvuk zajišťuje audiosystém Dynaudio Surround Sound s centrálním reproduktorem.

K  variabilitě interiéru přispívá robustní kolejnicový systém zapuštěný v podlaze. Kromě posuvných samostatných sedadel lze do kolejnic snadno a bezpečné upevnit přenosný kuchyňský modul. Uživatelé v něm naleznou chladničku, plynový sporák a dřez s nádrží čisté vody. Modul lze používat i mimo vozidlo nebo odložit do garáže.

Poháněcí ústrojí je tvořeno motorem 2,0 TDI (132 kW/180 k). Točivý moment je rozdělován mezi kola přední a zadní nápravy prostřednictvím vícelamelové spojky Haldex umístěné před zadním diferenciálem. Nájezdový úhel má vpředu hodnotu 21°, vzadu 15°.