volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu polo | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo

Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo

11.02.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zahájil na českém trhu předprodej modernizované modelové řady Polo. První vozy budou zákazníkům na českém trhu dodány  na přelomu dubna a května. Ceny začínají od 289 900 Kč.

S téměř 14 miliony vyrobenými exempláři je Volkswagen Polo jedním z nejprodávanějších malých vozů na světě. Na Ženevském autosalonu se začátkem března představí výrazně modernizovaná modelová řada Polo.

Modernizace se týká zejména nových motorů Euro 6 a asistenčních systémů. Nově koncipovány byly také audiosystémy a navigační systémy.

 

Byla modernizována kompletní nabídka motorů. Volkswagen přitom dokázal snížit hodnoty spotřeby paliva až o 21 %. Nové Polo TDI BlueMotion je s kombinovanou spotřebou paliva 3,2 l/100 km (82 g CO2/km) jedním z nejúspornějších vozů na světě. Od podzimu bude poprvé nabízen jako samostatný model Volkswagen Polo TSI BlueMotion se zážehovým motorem se spotřebou 4,1 l/100 km a emisemi CO2 94 g/km.

Nové řízení s elektromechanickým posilovačem zlepšuje jízdní vlastnosti. Na přání bude v nabídce nově vyvinutý podvozek Sport Select, který díky elektronicky řízeným tlumičům disponuje dvěma charakteristikami tlumení volitelnými tlačítkem.

 

Do výbavy nového Pola se zároveň dostávají asistenční systémy z Golfu. Mezi ně patří sériově dodávaná multikolizní brzda (po kolizi začne automaticky brzdit), systém sledování únavy řidiče, systém sledování okolí vozidla Front Assist se systémem nouzového brzdění City a adaptivní tempomat ACC. Přehled o situaci za vozidlem vylepší na přání dodávaná zadní kamera Rear Assist.

Modernizované Polo je na českém trhu nabízena se třemi zážehovými a jedním vznětovým motorem ve dvou výbavových liniích Comfortline a Highline. Nové Polo s tříválcem 1,0 l o výkonu 55 kW (75 k) si mohou zákazníci objednávat v pětidveřové verzi s výbavou Comfortline již od 289 900 Kč. Sériová výbava Comfortline zahrnuje mj. klimatizaci, rádio s 5“ barevným dotykovým displejem, přehrávač CD/MP3, palubní počítač Medium, kůží obšitý volant, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy a multikolizní brzdu.

 

Nové Polo ve výbavě Highline lze pořídit již od 337 900 Kč v kombinaci s motorem 1,2 TSI o výkonu 66 kW (90 k). Oproti výbavové linii Comfortline získá zákazník navíc automatickou klimatizaci Climatronic, mlhové světlomety s funkcí statických světel pro odbočování, systém rozpoznávání únavy řidiče, kůží obšitý multifunkční volant, textilní koberečky a komfortní sportovní sedadla.

Nejnovější generace modelu Polo přijde na evropský trh již v průběhu jara. Kromě základních verzí Comfortline a Highline bude nabídka zahrnovat opět verze GTI, BlueGT, CrossPolo a BlueMotion.

  • Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo
  • Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo
  • Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo
  • Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo
  • Volkswagen zahájil předprodej modernizovaného modelu Polo